Jasna Góra przeprosiła za tweet przypominający wizytę Himmlera

Csm csm 296482 79d1201f38 e52dfb1877

Redakcja

27 października 2020

Jasna Góra przeprosiła we wtorek na Twitterze za wcześniejszy wpis, przypominający, iż 80 lat temu sanktuarium odwiedził jeden z hitlerowskich przywódców Heinrich Himmler. Tweet wywołał oburzenie w mediach społecznościowych. Przepraszając, Jasna Góra uznała reakcję internautów za słuszną.

"Przepraszamy za dzisiejszy wpis, umieszczony w kalendarium historycznym #JasnaGora. Naszą intencją było przypomnienie jak codzień bolesnego faktu historycznego z 1940 r. Słuszna reakcja użytkowników mediów spowodowała usunięcie wpisu. Dziękujemy za życzliwe zwrócenie uwagi"

napisali na jasnogórskim Twitterze ojcowie paulini - gospodarze częstochowskiego sanktuarium.

Wcześniej - w ramach przypominania wydarzeń historycznych związanych z Jasną Górą - napisano, iż 27 października 1940 roku sanktuarium jasnogórskie zwiedził Heinrich Himmler, komisarz Rzeszy do spraw Umacniania Niemczyzny.

"Przywódca hitlerowski był zaskoczony wiadomością, że przed wojną miejsce to nawiedzało rocznie ponad milion pielgrzymów"

głosił tweet.

Wpis ilustrowały dwa zdjęcia z wizyty sprzed 80 lat.

Częstochowskie sanktuarium jest aktywne na Twitterze. Na profilu JasnaGoraNews codziennie pojawiają się nowe wpisy dotyczące nie tylko bieżących wydarzeń w klasztorze, ale także faktów historycznych związanych z Kościołem i Jasną Górą - w tym upływających rocznic.(PAP)

foto: jasnagora.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3