Jarosław Kaczyński: Dzięki CPK Polska straci bardzo niedobrą i degradująca cechę prowincjonalności

Fe EA Kh DXEA Ac W Qf

Redakcja

3 października, 2022

Kaczyński odwiedził w niedzielę, 2 października województwo zachodniopomorskie, gdzie spotkał się z mieszkańcami Stargardu i Szczecina. W pierwszym z nich wspominał o inwestycjach zapoczątkowanych przez PiS, w tym Centralnym Porcie Komunikacyjnym, który ma sprawić, że nasz kraj straci "bardzo niedobrą i degradującą cechę prowincjonalności".

Prezes PiS bo prawie dwumiesięcznej przerwie wrócił do swojego tournée po Polsce i spotkań z mieszkańcami różnych miejscowości. W niedzielę, 2 października odwiedził województwo zachodniopomorskie, gdzie miał zaplanowane spotkania w Stargardzie i Szczecinie. Oprócz aktualnych tematów obronności Polski, zwycięskim wychodzeniu z kryzysu COVID-u oraz wojennych reperacji, Jarosław Kaczyński mówił także o aktualnych inwestycjach. 

- Myśmy zapowiadali, że będziemy rozwijać polską gospodarkę, także przez wielkie inwestycje, i to wcale nie tylko te Unijne, także takie, które są wyłącznie z naszych środków. I czynimy to - powiedział Jarosław Kaczyński. - Mierzeja Wiślana, Gazociąg Baltic Pipe, powstający Centralny Port Komunikacyjny to tylko niektóre z inwestycji, które były potrzebne Polsce, a to nie koniec rozwoju naszego kraju i na tym nie poprzestaniemy -  dodał. 

- Jest to ogromne przedsięwzięcie, ten port komunikacyjny, który doprowadzi do tego, że nasz kraj straci bardzo niedobrą cechę. Niedobrą i degradującą dla prawie 40-milionowego narodu cechę. Cechę prowincjonalności. Otóż w Polsce, mimo rozmiarów naszego kraju i położenia w centrum Europy, nie było naprawdę wielkiego lotniska. - mówił polityk.

Kaczyński przywoływał wielkie lotniska w Pradze czy Wiedniu jako przykład inwestycji, jakiej Polsce brakowało. To był początek, najpierw chodziło o lotnisko, później doszły pomysły dodatkowe - mówił prezes PiS.  Podkreślił, że lotnisko miało być skomunikowane z całą Polską i jest budowane, a inwestycja jest warta kilkadziesiąt miliardów złotych. 

Polityk mówił także o inwestycji w elektrownie wiatrowe na morzu, które finansowane m.in przez kapitały państwowe: Orlen i PGE Polska Grupa Energetyczna. Mają one dawać tanią energię elektryczną oraz nowe miejsca pracy, a kraj będzie się rozwijał technologicznie. Wspomniał także o inwestycjach finansowanych w głównej mierze ze środków europejskich, które również posuwają się do przodu. - Kontynuujemy program, który podjęliśmy od początku wygrania wyborów. Realizujemy go sukcesywnie. Nie pozwalamy na rozkradanie Polski. Niestety za naszych poprzedników miało to miejsce - mówił Kaczyński. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3