Jarmark Świąteczny w Sosnowcu potrwa 20 dni

Jarmark

Redakcja

17 listopada, 2023

To będzie rekordowy Jarmark Świąteczny w Sosnowcu. Potrwa nie kilka, ale aż 20 dni!

Dotychczasowe Jarmarki Świąteczne w Sosnowcu odbywały się w różnych miejscach i trwały tylko kilka dni. Ale w tym roku władze miasta postanowiły to zmienić. Tegoroczny jarmark ruszy 4 grudnia i potrwa aż do wigilii.

Wydarzenie odbędzie się na Placu Powstańców Styczniowych, a więc przed samym dworcem. – Jarmark Świąteczny potrwa aż 20 dni i rozpocznie się już 4 grudnia. Ostatnim dniem funkcjonowania będzie 23 grudnia, a więc każdy, kto spóźni się z prezentami, będzie mógł odwiedzić nasze wydarzenie i znaleźć tutaj coś „pod choinkę" - wyjaśnia prezydent miasta Arkadiusz Chęciński.

Na terenie Placu stanie 10 drewnianych domków, specjalnie wyprodukowanych na tę okazję. W nich będzie czekało dużo dobroci - od świątecznych łakoci, gorących napojów, przez produkty, które doskonale sprawdzą się jako prezent dla najbliższych.

Zaplanowane zostały dodatkowe atrakcje. Powstanie 15 metrów koło młyńskie, a także domek Świętego Mikołaja. 6 grudnia pojawi się tam sam Mikołaj, który po "wcześniejszej konsultacji" z rodzicami, wręczy dzieciakom prezenty.

Przed dworcem stanie również mała scena, na której będą odbywać się występy, a urozmaiceniem całego wydarzenia będą warsztaty. Tradycyjnie w grudniu odbędzie się Manufaktura Świętego Mikołaja. Mikołajkowe miasteczko powróci 10 grudnia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.9µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3