Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. Kiedy otwarcie?

Jarmark katowice Fot Rados AA aw Ka A Aomierczak

Redakcja

5 listopada 2022

Wszyscy, którzy ostatnio przechodzili przez katowicki rynek mogli zauważyć, że rozpoczął się już montaż charakterystycznych jarmarkowych domków. Kiedy więc napijemy się przy nich gorącej czekolady i jakie atrakcje czekają na nas na tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym?

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach rozpocznie się 18 listopada i potrwa aż do 8 stycznia. Na odwiedzających czeka całe mnóstwo unikalnych wydarzeń i rozrywek. Dla wszystkich poszukujących prezentów, czekać będą wyjątkowe stoiska z rękodziełem i słodyczami. W tym roku na Rynku stanie aż 80 charakterystycznych "domków". Pojawią się m.in.: świąteczne ozdoby, ceramika artystyczna, bombki szklane, świeczniki, anioły, bombki ręcznie malowane, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów. Wizyta na katowickim jarmarku będzie okazją, by kupić bombki szklane z częstochowskiej manufaktury, a także ceramiczne kwiatki, bombki i grzybki z węgierskiej manufaktury z Budapesztu.

 

Dla wszystkich głodnych wrażeń kulinarnych czekać będą podpłomyki alzackie, owoce w czekoladzie, langosze, churrosy, kurtosze, orzeszki prażone, pieczone kartofle... wymieniać można by tak długo. Dla miłośników trunków dostępne będą ekologiczne polskie regionalne wina, wino grzane, herbata zimowa, nalewki śląskie, wino Bio, likiery, poncze a także herbaty i kawy z całego świata. Oczywiście nie obejdzie się także bez pysznej, rozgrzewającej gorącej czekolady. Dodatkowo na jarmarku pojawi się tak zwana Strefa Ukraińska – Lwów. Będzie to 5 domków, w których znajdziemy taki asortyment jak: ręcznie robiona biżuteria z koralików, ceramika, magnesy, skóry, ręcznie robione zabawki,  szklane świeczniki,  ozdoby choinkowe wykonane ze szkła.

W tym roku na widzów czekać będą również niecodzienne atrakcje. Oprócz wiktoriańskiej karuzeli, bożonarodzeniowej szopki wykonanej ze słomy czy drewnianego pociągu, dostępna będzie także bajkowa wioska.  Pojawi się także Mini Park Świateł, czyli teren o wymiarach 14 na 14 metrów z rozświetlonymi figurami bożonarodzeniowymi. Natomiast na Placu Teatralnym, podobnie jak w ubiegłym roku, stanie koło widokowe – tzw. młyńskie koło. Będzie ono dostępne w terminie od 18 listopada do 26 lutego.

Po pysznych pierniczkach najlepiej trochę się poruszać, więc na odwiedzających czekać będzie lodowisko. Tafla uruchomiona będzie od piątku, 18 listopada.  Lodowisko w tym roku będzie miało wymiary 10 na 40 metrów i zlokalizowane zostanie na ulicy Mickiewicza, tuż obok DH Skarbek.

 – Podobnie jak w latach poprzednich będziemy udostępniać lodowisko bezpłatnie dla wszystkich posiadających swoje łyżwy. Dla osób bez własnego sprzętu będzie działała płatna wypożyczalnia łyżew. Lodowisko planujemy utrzymać do końca lutego, chyba, że warunki atmosferyczne pozwolą dłużej – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice. Lodowisko będzie czynne codziennie w godzinach 8.00 - 20.00 i będzie obsługiwane przez pracowników MOSiR Katowice, którzy zadbają o taflę.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3