Jan-Krzysztof Duda pokonał mistrza Świata! Polski arcymistrz ma szansę na tytuł

Krzysztfoduda

Redakcja

4 sierpnia 2021

W półfinale Pucharu Świata w rosyjskim Soczi, Jan-Krzysztof Duda pokonał po dogrywce aktualnego mistrza świata, Norwega Magnusa Carlsena 2,5:1,5. Zawodnik Hetmana GKS-u Katowice nie tylko awansował do finału tych rozgrywek, ale też otrzymał szansę na zdobycie tytułu mistrza świata.

23-letni Jan-Krzysztof Duda jest według ekspertów naszym najlepszym szachistą w historii. W Soczi po dogrywce pokonał aktualnego mistrza Świata i awansował do finału tych rozgrywek. Ale to nie wszystko. Duda jako pierwszy Polak w historii awansował do Turnieju Pretendentów. 

Nasz ekstraligowy arcymistrz awansował do Finału Pucharu Świata oraz zakwalifikował się do Turnieju Pretendentów - informuje Hetman GKS Katowice.

Turniej Pretendentów to ostatnia prosta do meczu o tytuł mistrza świata w szachach. Zwycięzca otrzymuje szansę na grę z aktualnym mistrzem i zarazem na odebranie mu tego tytułu. - Wielkie gratulacje dla Jana oraz Jego trenera - naszego arcymistrza Kamila Mitonia. Powodzenia w Finale Pucharu Świata! - dodaje klub Jana-Krzysztofa Dudy.

Polak już wcześniej pokonywał lidera światowego rankingu. 20 maja 2020 roku podczas turnieju Lindores Abbey Rapid Challenge pokonał Magnusa Carlsena w szachach szybkich. 10 października 2020 roku podczas turnieju Altibox Norway Chess wygrał z Norwegiem, przerywając jego serię 125 partii klasycznych bez porażki. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3