Jak zmniejszyć strach pupili przed fajerwerkami? Bielsko-Biała przypomina o e-poradniku

Kjmkjkijnkjn

Redakcja

30 grudnia 2021

Tuż przed tradycyjnie hucznym końcem roku Miasto Bielsko-Biała przypomina o e-poradniku instruującym jak przygotować na sylwestra naszego pupila i zmniejszyć jego lęk przed fajerwerkami. Inicjatorem publikacji jest Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Autorką zawartego tam tekstu natomiast certyfikowana behawiorystka zwierzęca Katarzyna Gruszczyk.

Zwierzęta generalnie nie lubią głośnych dźwięków, które w warunkach naturalnych zawsze zwiastują zagrożenie. Instynktownie starają się oddalić od ich źródła. Okazywanie niepokoju oraz szukanie bezpiecznego schronienia jest naturalną reakcją każdego zwierzęcia.

W ciągu roku zdarzają się sytuacje, kiedy mamy do czynienia z ogniami sztucznymi. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla Ciebie i Twoich czworonożnych podopiecznych to trudny czas. Z tego względu stworzyliśmy praktyczny przewodnik zawierający wskazówki, w jaki sposób przygotować zwierzęta na huczne obchody sylwestrowej nocy. Pamiętaj, że poprzez odpowiednie wsparcie z Twojej strony oraz modyfikacje środowiska możesz znacząco poprawić komfort psychiczny Twojego przyjaciela i obniżyć towarzyszący mu wtedy stres

czytamy we wstępie do poradnika.

W dalszej części e-poradnika autorka przytacza i szczegółowo opisuje konkretne wskazówki, które pomogą złagodzić poziom niepokoju zwierząt.

E-poradnik do pobrania TUTAJ

Miasto Bielsko-Biała już kilka lat temu zrezygnowało z pokazów sztucznych ogni z okazji powitania Nowego Roku.

 

Źródło: UM Bielsko-Biała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.6µg/m3 PM2.5: 18.2µg/m3