Jak odświeżyć tusz do rzęs?

Jak odświeżyć tusz do rzęs

Redakcja

28 grudnia 2022

Zaschnięty tusz to problem, który może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Wiele kobiet nie chce dalej używać zaschniętego tuszu i po prostu go wyrzuca. Dzieje się tak, gdyż wyschnięty tusz trudno się rozprowadza i pozostawia na rzęsach nieestetyczne grudki. Można spróbować uratować zaschnięty tusz. Metod na odświeżenie tuszu jest kilka. Nie trzeba od razu pozbywać się zaschniętego kosmetyku. Dowiedz się, jak odświeżyć tusz do rzęs.

Sposoby na zaschnięty tusz do rzęs

Sprawa zaschniętego tuszu irytuje wiele kobiet. Chyba każda kobieta miała styczność z taką sytuacją. Najgorzej jest, gdy nie ma w zapasie innego tuszu do rzęs. Najbardziej jest to uciążliwe na przykład przed planowanym wyjściem do pracy czy na randkę. Rzęsy po zastosowaniu takiego tuszu nie będą się pięknie prezentować. Poza tym można mieć wrażenie, że na rzęsach coś się skleja, a same rzęsy są zbyt ciężkie. W każdym razie zaschnięty tusz nie jest rekomendowanym kosmetykiem do makijażu. Można jednak odświeżyć tusz do rzęs za pomocą niekomplikowanych metod. Proste sposoby sprawią, że będzie można wykonać makijaż oczu, nawet jeśli tusz wysycha.

Jak odświeżyć tusz do rzęs kubkiem z gorącą wodą?

Kubek z gorącą wodą to w zasadzie bezkosztowa technika, która błyskawicznie odświeży tusz do rzęs. Do kubka z gorącą wodą wystarczy na kilka minut włożyć szczoteczkę, a następnie należy umieścić ją w pojemniku zawierającym tusz. Alternatywą jest garnek z wrzącą wodą, do którego należy wrzucić tubkę z tuszem do rzęs. Po kilku minutach można wyjąć produkt i sprawdzić, czy nadaje się już do użytku. Jeśli nie, to można dodać nieco oliwy z oliwek do tuszu. Ten sposób wymaga jednak ostrożności — chodzi o to, by w czasie wyjmowania tubki z garnka nie poparzyć się wrzątkiem. Zabieg z wykorzystaniem gorącej lub wrzącej wody można często powtarzać, gdyż nie daje efektu trwałego, natomiast przy odrobinie cierpliwości pozwala na wykorzystanie tuszu do rzęs do końca.

Jak odświeżyć tusz do rzęs kroplami do oczu?

Doskonały sposób na zaschnięty tusz to umieszczenie kilku kropli do oczu w tubce z tuszem. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że tusz może się znacznie rozwodnić, przez co od razu nie poradzi sobie z makijażem oczu. Zaschnięty tusz do rzęs będzie za to idealnie nadawał się do używania następnego dnia. Minimalny czas czekania na efekt uratowania tuszu to kilka godzin. Ta metoda uznawana jest za najskuteczniejszą i sprawia, że tusz do rzęs jest jak prosto ze sklepu.

Jak odświeżyć tusz do rzęs specjalnym płynem?

Na rynku kosmetycznym są płyny, które przedłużają żywotność produktów kosmetycznych. Dodatkowo niektóre z nich sprawiają, że kosmetyki do makijażu stają się wodoodporne. Trzeba wprowadzić kilka kropli preparatu to tubki z tuszem, a następnie mocno potrząsnąć. W ten sposób składniki się wymieszają, a tusz ponownie będzie nadawać się do użytku.

Kiedy lepiej kupić nowy tusz niż odświeżyć stary?

Najlepsze tusze do rzęs nie należą do najtańszych, ale też nie muszą kosztować fortuny. Jeśli tusz po jakimś czasie zaschnie, można go odświeżyć lub zdecydować się na nowy tusz. Jest to raczej sprawa indywidualnego wyboru. Kobiety, które cenią rozsądne wydawanie pieniędzy lub uwielbiają dany tusz, z pewnością będą chciały go uratować. Panie, które nie mają czasu na stosowanie metod, które prowadzą do odświeżenia produktu, raczej zamówią nowy tusz do rzęs. Jest sytuacja, w której nie warto starać się uratować kosmetyku. Chodzi o przeterminowany tusz. Stary tusz może przyczynić się na przykład do zapalenia spojówek. Objawy są uciążliwe i w zasadzie utrudniają życie. Koszty leczenia też nie należą do niskich, gdy trzeba umówić się na wizytę do okulisty prywatnie. Gdy pojawi się zapalenie spojówek, nie da się z nim wytrzymać i czekać na termin wyznaczony na wizytę u specjalisty w ramach NFZ. Tak więc tusz do rzęs po terminie ważności trzeba wyrzucić. Powszechnie uznaje się, że tusz do rzęs można użytkować do 6 miesięcy, licząc od daty otwarcia (to się tyczy również produktów z zachowanym terminem ważności). Jeśli zaistnieje konieczność wyrzucenia tuszu, można pozostawić samą szczoteczkę. Po umyciu przyda się do nakładania olejku na brwi lub rzęsy.

Jak używać tusz do rzęs, aby nie wysychał?

Świeży tusz z czasem może zmieniać swoją konsystencję. Zaczyna zasychać, co w zasadzie utrudnia makijaż oczu. By spowolnić proces zasychania, warto odpowiednio postępować z produktem. Ważna jest kwestia przechowywania maskary w odpowiednich warunkach. Nie wolno wkładać go do lodówki. Niska temperatura spowoduje, że tusz stanie się bardzo gęsty. Nie należy przechowywać go na przykład przy urządzeniach grzewczych. To z kolei go zbyt mocno rozrzedzi. Najlepsza pozycja dla tuszu to pion. Chodzi o to, że dzięki tej pozycji kosmetyk będzie rozmieszczać się idealnie na szczoteczce. Najważniejsze jest jednak to, by do tuszu nie przedostawało się zbyt wiele powietrza. To właśnie powietrze jest czynnikiem, który powoduje, że tusz zaczyna zasychać. Dlatego ważna jest technika malowania się. Trzeba unikać wpompowywania powietrza do tubki. Niezbędne jest utrzymanie szczoteczki w odpowiednim stanie higienicznym.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.6µg/m3