Jacek Sasin rezygnuje. Do rządu wraca Jarosław Kaczyński

Jkaczynskikato

Redakcja

21 czerwca, 2023

Jacek Sasin złożył rezygnację z funkcji wicepremiera. Zmiany mają zostać dokonane jeszcze dzisiaj. Do rządu powraca Jarosław Kaczyński, który ponownie ma otrzymać tekę wicepremiera.

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin w rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował, że nie będzie już wicepremierem.  - We wtorek wieczorem złożyłem rezygnację z funkcji wiceprezesa Rady Ministrów - powiedział PAP.

Sasin oczywiście zostaje w ministerstwie, ale nie będzie pełnił już dodatkowej funkcji w rządzie. Dlaczego złożył dymisję? Otóż jego decyzja jest związana z (kolejnym już) powrotem Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ponownie ma zostać wicepremierem.

Od kilku dni media informują o tym, że Kaczyński nie jest zadowolony z tego jak przebiega dotychczasowa "kampania" wyborcza oraz w jaki sposób funkcjonuje Rada Ministrów. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Tomasz Poręba zrezygnował z prowadzenia kampanii wyborczej PiS-u, a jego miejsce zajął jeden z najbardziej zaufanych ludzi Kaczyńskiego - Joachim Brudziński. 

Prezydent Polski Andrzej Duda ma dokonać oficjalnych zmian w rządzie jeszcze dzisiaj w południe. 

Aktualizacja

Jarosław Kaczyński będzie jedynym wicepremierem w rządzie. Pozostali wicepremierzy również złożyli rezygnację i pozostaną ministrami. 

fot. screen PiS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3