Izabela Leszczyna - Posłanka na Sejm RP

Izabela leszczyna posłanka

Redakcja

27 sierpnia 2023

Sylwetka posłanki Izabeli Leszczyny. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Izabela Leszczyna, posłanka na Sejm RP. Kim jest, czym się zajmuje?

Izabela Leszczyna urodziła się w 1962 roku w Częstochowie. Posiada wykształcenie wyższe, z zawodu jest nauczycielem. Ukończyła filologię polską, jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także studia podyplomowe: w Szkole Głównej Handlowej na kierunku finanse publiczne, na Uniwersytecie Jagiellońskim (kierunek: zarządzanie jakością w organizacjach) a także na Akademii Pedagogicznej w Krakowie (kierunek: filozofia i etyka). W latach 90-tych pracowała jako nauczycielka w szkole podstawowej, była też konsultantką w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

Działalność polityczna

Posłanka na Sejm VI, VII, VIII i IX kadencji. W wyborach w 2019 uzyskała mandat poselski, kandydując w okręgu częstochowskim. Otrzymała wówczas 36 266 głosów. Należy do Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska - Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni. Jest zastępcą przewodniczącego w komisji Finansów Publicznych. 

Zasiada również w komisjach: 

  • Podkomisja stała do monitorowania wykorzystania środków unijnych 
  • Podkomisja stała do spraw instytucji finansowych.

W latach 2013–2015 była sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Od 2021 jest wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 1 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 28 obejmującym powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski oraz miasto Częstochowa.

Izabela Leszczyna kontakt:

email: izabela.leszczyna@sejm.pl

telefon do Biura Poselskiego: 504-256-188

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3