Inwestycja za 148 mln złotych. Przebudowa DW 934 w Imielinie

Imielin

Redakcja

26 czerwca, 2022

Droga Wojewódzka 934 doczeka się przebudowy. Inwestycja będzie kosztować 148 mln złotych.

Przebudowa ma obejmować odcinek DW 934 od skrzyżowania DW 934 (ulica Imielińska) z ulicami Miarki i Dobrą w Imielinie do rejonu przejazdu kolejowego w Bieruniu na długości ok. 9 km. Co zostanie zrobione? Przebudowa konstrukcji nawierzchni, ujednolicenie szerokości jezdni, przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych, budowę i przebudowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę zjazdów. Konstrukcja drogi zostanie wykonana z wykorzystaniem najnowszych dostępnych na świecie technologii. Wszystkie warstwy bitumiczne zostaną wykonane z asfaltów wysokomodyfikowanych.

- Wyremontowana DW 934 będzie inwestycją na lata. Jej modernizacja zostanie zrealizowana z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technicznych, które pozwolą na długoletnie użytkowanie i trwałość jezdni. DW 934 charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu. W ciągu doby przejeżdża tędy nawet do 20 tysięcy pojazdów, a sama droga jest dość wysłużona. Stąd ten remont jest tak bardzo wyczekiwany – powiedział marszałek województwa Jakub Chełstowski.

- Jest to droga, która nie była modernizowana przez dekady, bodaj od 1966 roku. W 2010 roku został wyremontowany jedynie 1,5 kilometrowy odcinek. A DW 934 to ważna trasa nie tylko dla lokalnych kierowców, ale także dla podróżujących z zachodniej części Małopolski do Katowic – dodał burmistrz Imielina, Jan Chwiędacz.

Inwestycja jest współfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Środki na jej realizację otrzymało Województwo Śląskie. Koszt remontu to 148 mln zł. Prace modernizacyjne potrwają 27 miesięcy.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3