Industriada 2024 w Częstochowie. Sprawdź program wydarzenia!

Industriada w czestochowie

Redakcja

1 czerwca 2024

Aż 423 wydarzenia w 47 obiektach na terenie 29 śląskich miast czekać będą na uczestników 15. edycji Industriady – corocznego święta Szlaku Zabytków Techniki i największego festiwalu dziedzictwa przemysłowego w naszej części Europy. W Częstochowie swoje podwoje otworzy Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Parku Staszica.

Na mapie tegorocznej Industriady pod hasłem „15 lat razem” nie mogło zabraknąć częstochowskiego muzeum, które – jak co roku – przygotowałoz tej okazji garść propozycji dla zwiedzających.

Świętowaniu 15 wspólnych lat na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego będą towarzyszyły warsztaty robienia industrialnej biżuterii wraz z kowalką i prezentów w formie drewnianych wagoników, będą proporczyki, girlandy, piniata, balony i słodki poczęstunek.

Będą też goście honorowi, czyli górnicy w strojach galowych. Będzie gra detektywistyczna dla dzieci i kreatywna, edukacyjna lekcja pantomimy. 

Głównym punktem każdych urodzin jest tort – i tu go nie zabraknie! Zostanie on złożony o konkretnej godzinie, aby wszyscy byli obecni przy performance z odpalaniem świeczek urodzinowych oraz zimnych ogni. Przed odpaleniem świeczek tort zostanie oblany „lukrem” z odpowiedniej farby. I będzie można zabrać kawałek industrialnego tortu do domu.

Jubileuszową pamiątką będzie fotografia wykonana przy historycznej, odnowionej lokomotywie spalinowej SKODA, stojącej przed Muzeum Górnictwa Rud Żelaza – a uczestnicy będą pozować do zdjęć, które otrzymają w prezencie.

powiązane artykuły:

Koleje slaskie Trasa S1
Wiadomości 30 maja 2024

W sobotę, 1 czerwca 15. edycja święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Jak

Industriada w sosnowcu
Lokalne 29 maja 2024

Industriada ruda slaska
Lokalne 28 maja 2024

15 lat razem – to motyw przewodni tegorocznej INDUSTRIADY, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki.

Industriada 2024
Wiadomości 23 maja 2024

Przed nami święto Szlaku Zabytków Techniki. Tegoroczna odsłona INDUSTRIADY odbędzie się 1 czerwca

P9030897
Lokalne 21 maja 2024

Aż 423 wydarzenia w 47 obiektach na terenie 29 śląskich miast czekać będą na uczestników

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3