IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Porywy wiatru do 80 km/h

Silny wiatr

Iwona Majka

19 listopada 2024

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia o silnym wietrze. W ponad połowie województw spodziewane są podmuchy wiatru sięgające 80 kilometrów na godzinę.

Synoptycy ostrzegają, że dzisiaj w nocy /19 listopada/ oraz z wtorku na środę /z 19 na 20 listopada/ do godzin porannych prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 30 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Wiatr może powodować łamanie drzew i gałęzi oraz utrudnienia komunikacyjne.

CZYM JEST OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE IMGW PIERWSZEGO STOPNIA? 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że zjawiska meteorologiczne mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy się spodziewać utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

powiązane artykuły:

Utrudnienia na drogach dzisiaj slask
Lokalne 19 listopada 2024

Wtorkowy poranek przyniósł trudne warunki dla kierowców – śliska nawierzchnia i gołoledź spowodowały

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3