Horror w Zawierciu. 34-latek strzelał do ludzi

65 775543

Redakcja

12 września 2023

34-latek strzelał do dwóch mężczyzn w Zawierciu. Jak się później okazało, jeden z poszkodowanych był... poszukiwany do odbycia kary więzienia. 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 18:00 w Zawierciu. Dwóch mężczyzn zapytało przechodnia o drogę do najbliższej stacji benzynowej. Nagle rozmowa przerodziła się w kłótnię. Zapytany o drogę 34-latek odszedł, ale po chwili wrócił. Wymierzył w rozmówców rewolwerem i zaczął strzelać.

Na szczęście broń była na gumowe kulki. 34-latek oddał kilkanaście strzał, po czym odszedł w stronę pobliskiego domu. Na miejsce wezwano policję. Patrol odnalazł mężczyznę. Został zatrzymany. Był pijany, badanie wykazało ponad 2 promile. 

Ale to nie wszystko. Okazało się, że 30-letni mężczyzna, do którego strzelano był.... poszukiwany. Mieszkaniec Zawiercia miał do odbycia karę więzienia. Również został zatrzymany. 

34-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do ich popełnienia. Wczoraj mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3