Historyczne mistrzostwo piłkarek GKS Katowice

U KOC Hane2

Redakcja

29 maja, 2023

W tym roku to kluby z województwa śląskiego zdominowały polską piłkę. W Ekstraklasie mężczyzn zwyciężył Raków Częstochowa, natomiast tytuł mistrzyń w piłce nożnej kobiet trafił na Górny Śląsk do GKS-u Katowice.

Choć piłkarzom GieKSy nie idzie tak dobrze, jak chcieliby tego kibice, to piłkarski tego samego klubu w tym sezonie nie zawiodły. Zdobyły tytuł najlepszej drużyny w kraju wygrywając w wyjazdowym meczu 22. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet z Medykiem POLOMarket Konin 3:1.

To historyczny sukces piłkarek z Katowic, prowadzonych przez Karolinę Koch. Mistrzostwo GieKSy w Ekstralidze kobiet to spore osiągnięcie, zwłaszcza kiedy przed rozpoczęciem sezonu mało kto widział w katowickich piłkarkach pretendentki do zdobycia tytułu.

 – Ja zawsze podkreślam, że tę drużynę stać na wiele i dzisiaj to udowodniłyśmy na boisku. Zagrałyśmy świetny mecz i naprawdę bardzo dobry sezon. Zasłużyliśmy na to mistrzostwo – powiedziała Karolina Koch.

GKS Katowice zdobywa tytuł mistrzowski w kobiecej piłce zaledwie 8 lat po utworzeniu sekcji żeńskiej w klubie. Piłkarski GieKSy bardzo szybko awansowały z III Ligi do Ekstraligi, w której zadebiutowały w 2018 roku. Teraz po zdobyciu historycznego mistrzostwa, przed zawodniczkami z Katowic kolejne wyzwanie: eliminacje do Ligi Mistrzyń.

fot. mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.2µg/m3 PM2.5: 12.5µg/m3