Happening kibiców Ruchu Chorzów pod Urzędem Miasta. Powodem stadion [WIDEO]

IMG 20210826 171734
Kastelik

Szymon Kastelik

26 sierpnia, 2021

W czwartek po południu kibice Ruchu Chorzów zgromadzili się pod budynkiem magistratu. Powodem była niecodzienna rocznica. Sześć lat temu władze miasta zaprezentowały makietę nowego stadionu dla Ruchu.

W czwartek 26 sierpnia pod Urzędem Miasta w Chorzowie zebrało się około stu kibiców Ruchu Chorzów. Powód? Mija sześć lat od prezentacji makiety nowego stadionu drużyny Niebieskich. Projekt i wszystko co działo się wokół niego kosztowało miasto ponad 2,5 miliona złotych. Efekt? Kibice nadal dopingują swój ukochany zespół na obiekcie, który pamięta już bardzo odległe czasy.

Na scenie przy budynku Urzędu Miasta pojawił się symboliczny tort z obrazkiem makiety oraz świeczkami, które symbolizowały koszt całego projektu. Szymon Michałek, jeden z inicjatorów tego wydarzenia, ze sceny przypomniał kibicom, że od 11 lat prezydent Chorzowa Andrzej Kotala nie wywiązał się ze swojej obietnicy wyborczej, czyli budowy nowego stadionu dla Ruchu Chorzów. Już nie po raz pierwszy przypomniał o wyborach samorządowych w 2023 roku. Zaznaczył, że jest to szansa na zmianę w Chorzowie. Dodał również, iż sprawa ta powinna nie interesować tylko kibiców, lecz wszystkich mieszkańców miasta, którym zależy na zmianach. 

Jest to śmiech przez łzy. Stwierdziliśmy, że zrobimy to wydarzenie w formie prześmiewczej (...) Nie buduje się tak stadionów, bo buduje się stadiony a nie makiety. Pytałem w Centrum Sportu w Sosnowcu ile lat ma ich makieta. Oni stwierdzili, że liczy się ta, którą buduje się 1:1. Czyli można budować stadion nie mydląc oczu kibiców makietami - mówi Szymon Michałek. Prezydent Kotala już wielokrotnie informował o tym, że stadionu nie ma z powodu m.in. zmian w prawie podatkowym.. -  Jeśli ktoś nie chce budować, to znajdzie zawsze powód, żeby nie budować. 11 lat to jest kawał czasu. Zdążyła się wytworzyć cała nowa generacja kibiców, a ten stadion nie powstał - dodaje Michałek.

Inicjator akcji "Stadion dla Ruchu" wie, że np. pandemia mocno wpływa na funkcjonowanie samorządów, ale jak sam stwierdza - To nie przeszkadza innym miastom, żeby budować stadiony. 

Według niego za pieniądze wydane na makietę i projekt, dzieci z Chorzowa mogłyby jechać na zieloną szkołę - 2,5 tysięcy dzieci mogło jechać za tą kwotę na zieloną szkołę - zielona szkoła za 1 zł, którą obiecał prezydent Andrzej Kotala. 

Czy kibice stworzą swój komitet na nadchodzące wybory samorządowe? - Zależałoby nam na tym, żeby mieszkańcy oddolnie zaangażowali się w budowę struktur samorządowych - komentuje Michałek.

WIĘCEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

 

IMG 20210826 170718

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3