Handel ludźmi w "salonie masażu" w Bytomiu. Kobiety były wywożone do domów publicznych w Niemczech

Salon masazu bytom

Redakcja

21 maja 2024

W jednym z mieszkań w Bytomiu, w który miał się mieścić salon masażu, właścicielka czerpała korzyści z nierządu innych kobiet. Wszczęte w tej sprawie śledztwo pozwoliło ustalić w sumie pięć kobiet, które były wykorzystywane, a niektóre wręcz zmuszane do prostytucji. Właścicielce „salonu masażu” zarzuca się także handel ludźmi, gdyż zwerbowane przez siebie kobiety przewoziła do nielegalnych domów publicznych w Niemczech.

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach 52-letnia właścicielka „salonu”, obiecywała werbowanym przez siebie kobietom, będącym często w krytycznej sytuacji życiowej, wysokie zarobki podczas pracy w Niemczech przy świadczeniu usług seksualnych czy masażu. Kobiety będące bez środków do życia, w tym jedna poszukiwana, zgadzały się na wyjazd w celach zarobkowych.

Po przewiezieniu ich do Niemiec, były przyjmowane w nielegalnym domu publicznym. Osoba zarządzająca przestępstwem, organizowała im sesje i umieszczała ich zdjęciach na niemieckich portalach erotycznych. Dodatkowo w Niemczech przebywała 33-letnia kobieta, która pilnowała i rozliczała kobiety w imieniu głównej podejrzanej - re;acjonuje policja. 

W ten sposób podejrzana zarządzała nielegalnymi domami publicznymi zarówno w Polsce, jak i Niemczech, czerpiąc korzyści z wykorzystywanych kobiet, a jednocześnie sama świadczyła usługi seksualne. Gdy 52-latka przebywała w Niemczech, w Bytomiu pieniądze od prostytutek świadczących usługi seksualne w jej „salonie masażu”, odbierał 23-letni syn podejrzanej.

Śledczy ustalili, że przestępczy proceder trwał przynajmniej od 5 lat.

Policjanci zatrzymali trzy osoby. Na wniosek nadzorującego śledztwo prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, sąd zastosował tymczasowy areszt wobec głównej organizatorki procederu oraz wspólniczki, pomagającej jej w Niemczech. Syn właścicielki bytomskiego „salonu masażu” został natomiast objęty dozorem policyjnym, poręczeniem majątkowym, zakazem opuszczania kraju i kontaktowania się z pozostałymi - podała KWP w Katowicach.

Za popełnienie przestępstwa handlu ludźmi grozi kara nawet do 25 lat więzienia.

powiązane artykuły:

39 560212
Wiadomości 30 maja 2019

Bytomscy policjanci zatrzymali 35-latka, który zmuszał do prostytucji swoją partnerkę. Mężczyzna cze

57 656017
Lokalne 18 maja 2021

Kryminalni z rybnickiej komendy zatrzymali 44-latka i jego 39-letnią partnerkę zajmujących się czerp

Buck 2205580 1920
Wiadomości 7 grudnia 2020

Młode małżeństwo wabiło do swojego domu na Wilanowie mężczyzn zainteresowanych usługą masażu erotycz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.7µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3