Gruzini włamywali się do mieszkań w województwie śląskim

46 768998

Redakcja

25 lipca, 2023

Policja zatrzymała dwóch Gruzinów. Podejrzani są o liczne włamania m.in. w Jaworznie. Kradli pieniądze, biżuterie i sprzęt elektroniczny. 

Sprawą zajęli się kryminalni z Jaworzna po otrzymaniu kilku zgłoszeń włamań na terenie miasta. Ustalili potencjalne pojazdy, którymi poruszali się włamywacze.

- Gdy jeden z ustalonych pojazdów wjechał na teren Jaworzna, doszło do zatrzymania dwóch podróżujących nim obywateli Gruzji w wieku 32 i 44 lata. Jak ustalili mundurowi, sprawcy poruszali się samochodem, który kupili na podrobiony dowód osobisty pewnego obywatela słowackiego. Pojazd ten wykorzystywali podczas włamań - informuje komenda z Jaworzna.

W ich mieszkaniu znaleziono  gotówkę w różnych walutach, biżuterię, dokumenty, telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny. Odkryto również sprzęt wykorzystywany do włamań. Według śledczych, Gruzini mogli działać również w innych miastach województwa śląskiego oraz na terenie całej Polski,

- Podejrzani usłyszeli zarzuty za kradzieże z włamaniem, posługiwanie się podrobionym dokumentem oraz usiłowanie włamania do jednego z mieszkań w Pyskowicach, gdzie zostali spłoszeni przez alarm włączony przez właściciela. Sprawa jest rozwojowa i wkrótce mogą usłyszeć kolejne zarzuty. Na wniosek śledczych sąd tymczasowo aresztował obcokrajowców, którym za kradzieże z włamaniem grozi teraz kara nawet do 10 lat więzienia - dodaje policja. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3