Granatowe Góry po średniku – czyli urodziny Jerzego Pilcha

Granatowe PO SREDNIKU

Redakcja

10 sierpnia 2022

10 sierpnia Jerzy Pilch obchodziłby 70. urodziny. Z tej okazji w Wiśle odbędzie się wydarzenie z cyklu „Granatowe Góry po średniku”. Będzie odsłonięcie tablicy Jerzego Pilcha, spacer literacki, koncert i wieczorna gawęda przy ognisku.

O godz. 17:00 zostanie odsłonięta tablica Jerzego Pilcha na Szlaku Odkrywców Wisły - tablica stanie niedaleko domu rodzinnego pisarza, naprzeciwko Piekarni u Troszoka (ul. 1 Maja 41, a więc sam koniec wiślańskiego deptaka), który sam pisarz nazywał „Starą Rzeźnią” i który wielokrotnie pojawiał się w jego twórczości.

O godz. 17:30 - rozpocznie się spacer śladami Jerzego Pilcha po Wiśle. Spacer rozpocznie się właśnie pod Piekarnią u Troszoka, przejdzie przez centrum Wisły w kierunku Partecznika, gdzie będzie można zobaczyć dom rodziców Jerzego Pilcha, w którym ten mieszkał w czasie powrotów do rodzinnej miejscowości i w którym pisał swoje książki. Spacer poprowadzi Andrzej Drobik, autor książki "Wisła w sensie magicznym. Nieturystyczny przewodnik po Wiśle Jerzego Pilcha."

O godz. 20:00 w Parku Kopczyńskiego rozpocznie się koncert Karoliny Kidoń i Tomasza Pali - to będzie piękny i klimatyczny koncert w stylu swingowym. O godz. 21:30 przy ognisku pod Drzewem Opowieści, także w Parku Kopczyńskiego będziemy mogli wysłuchać gawędy góralsko-literackiej o Wiśle, którą poprowadzi Szymon Pilch.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3