Główni partnerzy potwierdzili wsparcie dla festiwalu "Tauron Nowa Muzyka Katowice"

Audience 1867754 1920

Redakcja

27 kwietnia 2021

Spółka Tauron, sponsor tytularny festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice i jego główny partner – samorząd Katowic – zdecydowali o kontynuacji wspierania tej imprezy; dzięki temu nie zmieni się jej formuła – podali organizatorzy.

Zakładają, że w festiwalu, który odbędzie się latem, będzie mogła wziąć udział publiczność.

Tegoroczna, szesnasta edycja imprezy planowana jest między 29 lipca a 1 sierpnia w katowickiej Strefie Kultury. Przed rokiem imprezę odwołano z powodu epidemii koronawirusa – odbyła się ona jedynie okrojonej formie, online. W tym roku zapadła decyzja o organizacji festiwalu w tradycyjnej formule, ale też przesunięciu go o kilka miesięcy - według pierwotnego planu miał się on odbyć w czerwcu.

W obliczu trwającej pandemii główni partnerzy festiwalu podjęli decyzję o kontynuacji wspierania Tauron Nowa Muzyka Katowice. Dzięki zaangażowaniu miasta i sponsora tytularnego wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem

 - podał we wtorek zespół prasowy Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Przygotowania do tegorocznej edycji trwają od wielu miesięcy. Organizatorzy mają nadzieję, że wraz z rosnącą liczbą szczepień, dostępnością testów, prawdopodobnym poluzowaniem obostrzeń w miesiącach wakacyjnych i planowanym wprowadzeniem "paszportów covidowych" będzie można wrócić do organizacji festiwali w udziałem publiczności.

Mimo to bez dobrej woli głównych partnerów wydarzenia trudno byłoby zorganizować imprezę w formule stacjonarnej w tak krótkim czasie. Deklaracje i oferty konkretnego wsparcia dla Tauron Nowa Muzyka Katowice od jego głównych partnerów pozwalają mieć nadzieję, że festiwal dojdzie do skutku jeszcze tego lata

 - dodali organizatorzy.

Rzecznik Tauron Polska Energia Łukasz Zimnoch przypomniał, że wspierany przez ten koncern energetyczny festiwal stał się rozpoznawalną marką nie tylko w Polsce, ale też poza granicami kraju. "Strefa Kultury, która gościć będzie festiwal, jest symbolem transformacji Katowic, muzycznej stolicy Polski. Wydarzenie, choć z ograniczeniami, odbędzie się i mam nadzieję, że jest to zapowiedź stopniowego powrotu do rzeczywistości sprzed pandemii" - powiedział Zimnoch.

Przed pandemią w katowickim festiwalu co roku uczestniczyło ponad 20 tys. widzów. Impreza cieszy się międzynarodowym uznaniem i kilkakrotnie była zaliczana do najlepszych festiwalu w Europie. W 2020 roku po raz pierwszy w historii festiwal odbył się w formule hybrydowej jako TNMK.online.

Festiwal Tauron Nowa Muzyka to jedna z najpopularniejszych imprez muzycznych odbywających się w Katowicach – Mieście Muzyki UNESCO. Wydarzenie każdego roku przyciąga tysiące fanów nowych brzmień nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski i wielu innych krajów Europy

 - zaznaczył prezydent Katowic Marcin Krupa.

Jak przypomniał, w ubiegłym roku, ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, festiwal nie mógł się odbyć w tradycyjnej formie. "Wprawdzie pandemia nie odpuszcza, ale wierzę, że w tym roku, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, uda się latem spotkać w Katowicach podczas tego wspaniałego wydarzenia, jakim jest Tauron Nowa Muzyka" – dodał Krupa.

Jak podaje zespół prasowy festiwalu, dzięki wsparciu sponsora tytularnego i głównego partnera, formuła tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice nie zmieni się. Rozpocznie go uroczysty koncert otwarcia, po czym nastąpią dwa biletowane dni w katowickiej Strefie Kultury, a na koniec bezpłatny "Fajrant" w katowickiej Dolinie Trzech Stawów.

Cieszymy się, że nasi główni partnerzy grają z nami. Bez ich zaangażowania i wsparcia trudno byłoby myśleć o realizacji tak skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim jest Tauron Nowa Muzyka Katowice. Obserwujemy sytuację i jesteśmy przygotowani na organizację festiwalu z uwzględnieniem adekwatnych obostrzeń. Jedno jest pewne – w tym roku festiwal się odbędzie

 – zadeklarował Adam Godziek z More Music Agency, współorganizator festiwalu.

Bilety można kupić online na stronie festiwalu i na Going, eBilet i Ticketmaster. Zakupione dotąd karnety zachowują ważność. Nie będzie konieczna wymiana wejściówek.

 

(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3