Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy 2023. Sprawdź, jakie zaplanowano atrakcje

Gliwicki jarmark bozonarodzeniowy

Redakcja

24 listopada, 2023

Miasto rozświetli się magicznym blaskiem tysięcy lampek, ulice wypełnią się radosnym dźwiękiem kolęd i wonią świątecznych przysmaków. Zgodnie z tradycją w samym środku Gliwic, na Rynku, już 2 grudnia zabije świąteczne serce miasta. To miejsce, w którym magiczny klimat obecny będzie przez całą dobę!

Spacerując pomiędzy odświętnie przystrojonymi stoiskami, wyszukując bożonarodzeniowych upominków, będzie można poczuć prawdziwy czar zbliżających się świąt. Kiermaszowe stoiska, jak co roku, pełne będą piernikowych serc, propozycji prezentów gwiazdkowych, ozdób choinkowych a nawet potraw na wigilijny stół.

Poza wieloma propozycjami rękodzielniczymi, w jednym z drewnianych domków kupieckich, pod szyldem „Made in Gliwice,” można będzie znaleźć rękodzieło gliwickich artystów, bowiem w tym roku twórczynie i twórcy z naszego miasta mają możliwość zaprezentowania swojej sztuki na dedykowanym stoisku. Gliwickiego akcentu nie zabraknie także na jarmarkowej scenie, weekendowy program artystyczny urozmaicą bowiem artyści bezpośrednio związani z naszym miastem.

Każdego dnia na Gliwickim Jarmarku Bożonarodzeniowym dla wszystkich zainteresowanych dostępne będą tegoroczne atrakcje: bożonarodzeniowa szopka, karuzela wiedeńska, wieża serwująca aromatyczne grzane wino, oraz rozświetlone koło młyńskie, z którego będzie można podziwiać urokliwą panoramę Gliwic. Dzieci zapewne chętnie skorzystają z przejażdżki nowością – świąteczną ciuchcią, która z pewnością będzie się cieszyć dużym powodzeniem.

Każdy z grudniowych weekendów będzie obfitował w inne świątecznych propozycje kulturalno-rozrywkowe, niespodzianki muzyczne, ciekawe spotkania i różnorodne atrakcje.

Stragany czynne będą od niedzieli do czwartku w godz. 12.00 – 20.00 a w piątki i soboty w godz. 12.00–22.00.

powiązane artykuły:

Fot D Czapla
Lokalne 17 listopada, 2023

Prognozy zapowiadają opady śniegu, a w Katowicach rusza Jarmark Bożonarodzeniowy! To oznacza, że

Jarmark
Lokalne 17 listopada, 2023

To będzie rekordowy Jarmark Świąteczny w Sosnowcu. Potrwa nie kilka, ale aż 20 dni!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3