Gliwicka onkologia przestała przyjmować pacjentów!

37995802 884138815105149 7208306615752065024 o

Redakcja

18 czerwca 2020

Uwaga! W związku ze stwierdzeniem w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, dyrekcja Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach podjęła decyzję o wstrzymaniu w niej z dniem 18 czerwca aż do odwołania przyjęć pacjentów - informuje Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach.

Jak czytamy w oświadczeniu - zakażenie zostało zdiagnozowane u 6 pacjentów i 6 członków personelu medycznego na jednym z trzech odcinków Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej, gdzie leczeni są pacjenci z nowotworami przewodu pokarmowego. Odcinek ten jest odseparowany od dwóch pozostałych i ma oddzielną obsadę lekarsko-pielęgniarską.

- Aby sprostać wymaganiom zapewnienia bezpieczeństwa i wysokim standardom jakości leczenia w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć również w dwóch pozostałych odcinkach kliniki. Pacjenci, u których badania molekularne potwierdziły obecność koronawirusa SARS-CoV-2 są izolowani i zostaną przekazani do dalszego leczenia do szpitala jednoimiennego. Zakażeni pracownicy – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami sanitarno-epidemiologicznymi – objęci zostali izolacją pod nadzorem Państwowego Inspektora Sanitarnego - przekazuje Instytut.
Pozostałe kliniki i zakłady Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach pracują normalnie z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa.

Na terenie szpitala obowiązuje zakaz odwiedzin, ograniczamy wstęp osobom towarzyszącym pacjentom zgłaszającym się na badania i leczenie ambulatoryjne. Wyjątkiem są osoby towarzyszące pacjentom niesamodzielnym i niepełnosprawnym, którzy wymagają stałej opieki.

Foto: Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3