Gliwice: zamiast maseczki, wolał nosić przy sobie narkotyki

44 634297

Redakcja

21 października 2020

Zazwyczaj ludzie nieprzestrzegający prawa, czy zaleceń w jednym obszarze, nie szanują też innych norm. Policyjni wywiadowcy z Wydziału Sztabu KMP w Gliwicach interweniują wobec osób ostentacyjnie lekceważących obostrzenia epidemiologiczne i wykrywają przestępstwa narkotykowe. To już kolejny taki przypadek.

14 października gliwicka Policja informowała o młodym gliwiczaninie idącym ulicą, który był arogancki i prowokujący wobec policjantów, nie miał maseczki, ale miał przy sobie specjalny młynek do marihuany i niewielką ilość tego narkotyku. Stróże prawa przeszukali jego mieszkanie i znaleźli tam już większą ilość niedozwolonego suszu.

Dzień później o tym, czym grozi niestosowanie się do obostrzeń epidemiologicznych, przekonał się pewien 40-letni gliwiczanin. Policyjni wywiadowcy z Wydziału Sztabu KMP w Gliwicach, przejeżdżając ul. Błogosławionego Czesława, zauważyli mężczyznę wchodzącego do sklepu bez maseczki. Postanowili zainterweniować. Kontrola nie zakończyła się pomyślnie dla klienta – zapłacił mandat i trafił do aresztu. Okazało się bowiem, że jest poszukiwany przez sąd.

W poniedziałek, tuż przed 18.00 przy gliwickim dworcu kolejowym, policjanci z patrolu nieoznakowanego, widząc mężczyznę bez maseczki, zareagowali i wydali polecenie zakrycia ust i nosa. 19-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego nie wykonał jednak tego polecenia. Po wylegitymowaniu, w trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli narkotyki. Jak się okazało, nastolatek posiadał przy sobie kilkadziesiąt porcji marihuany.

Nieprzestrzeganie prawa w jednym obszarze, determinuje negatywne zachowania w kolejnych – ta zasada dotyczy również ruchu drogowego.

W poniedziałek policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali na ul. Głogowskiej kierującego samochodem osobowym. Okazało się, że nie tylko jest on pod wpływem alkoholu (1,2 promila), ale i posiada przy sobie amfetaminę. Podczas przeszukania 30-latka znaleziono przy nim taką ilość białego proszku, że można by przygotować z niego ponad 900 „działek” dilerskich.

foto: KMP Gliwice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.2µg/m3 PM2.5: 14.4µg/m3