Gliwice: Franz Hackl Quartet (US, AT)

616357

Redakcja

28 listopada 2019

Franz Hackl urodził się w Tyrolu w Austrii. W wieku jedenastu lat zdecydował się pójść w ślady ojca, czyli rozpoczął naukę gry na trąbce.

Bogata wiedza Franza Hackla jako trębacza, kompozytora, producenta, a nawet nauczyciela i producenta instrumentów dętych ostatecznie określa go jako nieustannie rozwijającego się artystę. Występował już jako solista swojego ulubionego instrumentu w tradycyjnych austriackich zespołach dętych blaszanych. Oprócz tego, że był pierwszym i najważniejszym nauczycielem gry na trąbce, jego ojciec po mistrzowsku nauczył go, jak robić wysokiej klasy instrumenty dęte z mosiądzu w ich rodzinnym biznesie. Franz jest absolwentem Konserwatorium Wiedeńskiego i otrzymał tytuł magistra jazzu na Manhattan School of Music. Studiował pod okiem (i uchem) legendy trąbki Lewa Soloff, a Lew był właśnie powodem, dla którego Franz przeprowadził się do Nowego Jorku.

Kwartet Hackla to szczery hołd złożony prawdziwej muzyce. Uwodzicielskie wprost dźwięki, którym nie potrafi się oprzeć nawet najbardziej wybredny słuchacz.

Miejsce: Centrum Kultury Jazovia
Gliwice, Rynek 10

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3