Gdzie trzymać zestawy LEGO?

Gdzie trzymac zestawy lego

Redakcja

26 września, 2023

Temat przechowywania klocków LEGO może okazać się wrażliwym dla wszystkich rodziców, którym zdarzyło się nadepnąć na jeden z nich. Ponadto, drobne elementy, które stanowią zestawy klocków LEGO, mogą zostać połknięte lub wchłonięte zarówno przez małe dziecko lub zwierzę. Aby tego uniknąć, należy poznać kilka praktycznych zasad przechowywania LEGO, tak by ulubiona zabawka naszego dziecka była zabezpieczona przed kontaktem z wodą, światłem słonecznym, przypadkowym nadepnięciem lub działaniem skrajnych temperatur.

Złożone zestawy LEGO można przechowywać na biurku, półce, wyeksponować w gablocie i wszędzie tam, gdzie inni będą mogli podziwiać kompletne dzieło. Dobrym pomysłem okazują się także wszelkiego rodzaju pudełka, woreczki czy szuflady, w których można umieścić także nieposkładane elementy klocków LEGO.

Klocki LEGO - jak je przechowywać?

Aby uniknąć bałaganu w dziecięcym pokoju, na przechowywanie klocków LEGO możesz przeznaczyć półki lub stoliki ze specjalną nakładką, zabezpieczającą składany model przed przypadkowym demontażem lub przewróceniem. Ze względu na to, że budowle z LEGO nie należą do najtrwalszych konstrukcji, warto zapewnić im przestrzeń, która będzie poza zasięgiem małych dzieci, zwierząt, skrajnych temperatur i wilgoci. Aby mieć pewność, że nasz zestaw LEGO jest odpowiednio zabezpieczony, warto zaopatrzyć się w specjalne kosze, kufry, torby lub pudełka na LEGO, dzięki którym nasze konstrukcje będą uporządkowane we właściwy sposób.

Zestawy klocków LEGO do przechowywania

Zastanawiasz się jak posegregować klocki LEGO aby ułatwić sobie ich wyszukiwanie? Wszystko zależy od Twoich preferencji i upodobań. Jak wiemy, klocki LEGO dostępne są w różnych kolorach i dla dzieci w różnym wieku. Segregacja klocków LEGO będzie bardziej intuicyjna, jeśli do tego celu użyjemy organizerów, specjalnych pojemników i oryginalnych pudełek, segregując je według kategorii wiekowej, kolorów lub kolekcji.

Jak przechowywać klocki LEGO?

Aby przechowywanie LEGO nie generowało bałaganu, warto dopilnować, by pojemnik na klocki był szczelny i umieszczony w stabilnym miejscu. Do tego celu możesz wykorzystać pudełka po butach, foliowe lub materiałowe worki lub zakupić plastikową szafkę ze specjalnymi szufladami na klocki.

Szuflady w kształcie klocków LEGO

Prawdziwy kolekcjonerzy klocków LEGO idą o krok dalej wybierając do przechowywania swoich zabawek dedykowane pojemniki na LEGO, które występują w różnej wielkości i kolorystyce i które można zestawiać w regał. Choć ta opcja przechowywania LEGO jest dość kosztowna, to cieszy się dużą popularnością wśród kolekcjonerów LEGO.

Bez względu na to czy jesteś fanem LEGO Ninjago, LEGO Minecraft czy LEGO Harry Potter - wspomagając się odpowiednimi akcesoriami, możesz opracować swój własny patent na przechowywanie klocków LEGO. Wszystko zależy od Twoich upodobań, przyzwyczajeń i więzi, jaką obdarzasz swoje ulubione klocki konstrukcyjne!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 45.7µg/m3 PM2.5: 38.2µg/m3