GAME MUSIC FEST 2024. 3 dni pełne wrażeń w tym wielkie show w katowickim Spodku!

Game Music Fest 2024

Redakcja

8 marca 2024

GAME MUSIC FEST to interdyscyplinarny festiwal poświęcony tematyce muzyki w grach wideo, organizowany przez Filharmonię Śląską. Jego pierwsza edycja odbyła się w lutym 2023 roku i zgromadziła niemal 5 000 odbiorców.

GAME MUSIC FEST powróci w dniach 19-21 kwietnia 2024 roku, pełen nowych emocji i wielkich wrażeń. Będzie jeszcze bardziej intensywny, zachwycający i zapierający dech w piersiach.

GAME MUSIC FEST to:

  • 3 dni pełne wrażeń
  • 4 lokalizacje
  • 3 koncerty, w tym wielkie show w katowickim Spodku

19 kwietnia: Cosmic Game Music Show w Planetarium Śląskim!

O godzinie 19.00 spotkamy się w Planetarium Śląskim podczas spektakularnego koncertu muzyki elektronicznej, połączonego z niezwykłymi wizualizacjami kosmicznymi. W Planetarium - Śląskim Parku Nauki wystąpi Tomasz Pauszek. Tomasz Pauszek to kompozytor, dyrygent, producent, wykonawca muzyki elektronicznej i instrumentalnej. Tworzy muzykę do programów telewizyjnych, bibliotek muzycznych oraz do gier. Jest autorem autorskich płyt, oscylujących brzmieniowo wokół szeroko pojętej elektroniki, chilloutu i muzyki filmowej. Przez cały okres kariery aktywnie koncertuje, traktując każdy występ jako osobny, niezależny, osobiście wymyślony
i wyreżyserowany projekt, naszpikowany laserami, światłami oraz najnowszymi multimediami!

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa „Aliaż sztuki i technologii” przygotowana przez studentów z Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego.

20 kwietnia: GAME MUSIC CONCERT w katowickim Spodku!

Muzyka z gier na żywo w katowickim Spodku! Multimedia, muzyka, światła, taniec - to wszystko i wiele więcej pozwoli przenieść się w wirtualny świat dzięki drugiej edycji spektakularnego GAME MUSIC CONCERT. Zobacz, jakie emocje może wywołać muzyka z najbardziej znanych gier komputerowych. Zanurz się w świat dźwięków w wyjątkowej odsłonie, z autorskimi wizualizacjami, stworzonymi specjalnie
na tę okazję!

W programie tym razem znajdzie się muzyka z takich gier jak: Assassin's Creed, God of War, Mortal Kombat, Call of duty, Skyrim, Mass Effect, Fortnite, League of Legends, Halo, Minecraft, Everybody's Gone to the Rapture, Horizon, Elden Ring, Final Fantasy w wykonaniu Chóru i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej.

Wykonawcy:

  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Radosław Droń – dyrygent
  • Jarosław Boberek - prowadzenie koncertu

21 kwietnia: GAME MUSIC FEST - IN PROGRESS

21 kwietnia odbędzie się trzeci dzień GAME MUSIC FEST. Hasłem przewodnim jest IN PROGRESS - proces twórczy tworzenia muzyki do gier pokazany z różnych perspektyw. Będzie to okazja aby poznać najnowsze rozwiązania, posłuchać ekspertów, kompozytorów, sounddesignerów. W programie panel dyskusyjny z udziałem kompozytorów, sound designerów, zawodowych graczy i naukowców, a także wernisaż prac dyplomowych. Na zakończenie wyjątkowy koncert muzyka filmowa w grach w wykonaniu Filharmonii Śląskiej - Śląskiej Orkiestry Kameralnej, z niesamowitymi efektami multimedialnymi prezentowanymi na ekranie hologramowym.

O godzinie 15.00 Filharmonia Śląska zaprasza do biura Keywords Studios (ul. Zabrska 17, budynek A1), gdzie będzie miał miejsce Game Music Discussion Panel, z udziałem ekspertów i ludzi z branży gamedev – sound design. Podczas panelu poruszone zostaną tematy komponowania, komercjalizacji muzyki do gier i nie tylko! Panel poprowadzi Michał Niechciał – FQA Project Manager w Keywords Studios.

O godzinie 17.00 w budynku Filharmonii Śląskiej odbędzie się wernisaż prac dyplomowych absolwentów kierunku Projektowanie gier oraz przestrzeni wirtualnej na Uniwersytecie Śląskim Wydział w Cieszynie.

Na zakończenie, o godzinie 18.00, w Sali Koncertowej Filharmonii Śląskiej wystąpi Filharmonia Śląska - Śląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Radosława Dronia, która zaprezentuje muzykę filmową wykorzystywaną w grach! Tłem dla wydarzenia będzie niesamowita oprawa hologramowa, która połączona z muzyką, zapewni niezapomniane wrażenia dla widza.

powiązane artykuły:

428486636 7875156439180563 9206819361899163313 n
Kultura 4 kwietnia 2024

Przygotuj się na kolejną dawkę ogromnych wrażeń. Multimedia, muzyka, światła, taniec – to wszystk

Koncert filharmonia slaska
Kultura 7 marca 2024

Na kilka dni przed 226 rocznicą prawykonania, zabrzmi w Filharmonii Śląskiej wspaniałe Stworz

Repertuar filharmonii slaskiej
Kultura 1 marca 2024

Pierwszy z kwietniowych koncertów Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej wypełni muzyką Józef

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.8µg/m3