Game Music Fest 2023 - niesamowity koncert muzyki z gier komputerowych w Spodku

Gmf1

Redakcja

19 lutego, 2023

Co to było za wydarzenie! Game Music Concert z okazji Game Music Fest 2023 zorganizowanego przez Filharmonię Śląską. Tysiące osób w katowickim Spodku nie tylko słuchało, ale i przeżywało na żywo muzykę z najpopularniejszych gier komputerowych. W jednym miejscu spotkały się sztuka, świat gier oraz artystyczne występy.

GAME MUSIC FEST - KONCERT W SPODKU


Zachwycająca grafika, wciągająca fabuła, rywalizacja, wielkie emocje i niezapomniane historie – gry to więcej, niż tylko rozrywka. Setki osób przygotowujących kolejne tytuły sprawiają, że dziś gracze mają dostęp do prawdziwych arcydzieł budujących świat, na który mamy wpływ wraz z kliknięciem myszki, wciśnięciem przycisku, czy ruchem kontrolera. Dzisiaj jednym z najważniejszych elementów gier jest muzyka, która odgrywa kluczową rolę. Podobnie jak w przypadku muzyki filmowej, i ta występująca w grach z powodzeniem zaistniała również poza rzeczywistością wirtualną.

Muzyka z Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, The Legend of Zelda, Mass Effect, Red Dead Redemption II, Resident Evil, Skyrim, World of Warcraft, Uncharted, Mortal Kombat, Space Tail, Clash II, czy Super Mario Bros zabrzmiała 17 lutego w katowickim Spodku z wielką mocą w znakomitym wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Františka Macka. Gościem specjalnym koncertu był Bartosz Chajdecki. WYbitny kompozytor stworzył ścieżkę muzyczną do gry Space Tail. 

Koncert był wzbogacony animacjami i wizualizacjami, przygotowanymi przez artystów z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, a także widowiskiem tanecznym i pokazami cosplay. Za prawdziwy taneczny spektakl odpowiedzialna była grupa Seimuse – formacja specjalizująca się w komponowaniu interpretacji ruchowo-przestrzennych muzyki oraz tańcu współczesnym. 

Drugiego dnia, 18 lutego w Filharmonii Śląskiej odbył się drugi dzień Game Music Fest. Poświęcony był dyskusji z udziałem kompozytorów, twórców oraz osób z branży, poświęcony diagnozie rozwijającego się rynku muzyki z gier wideo. Po panelu dyskusyjnym goście mogli uczestniczyć w koncercie hologramowym. W Filharmonii Śląskiej wystąpił Łukasz Szubski, który był obecny... wyłącznie "duchem".


Gmf2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.8µg/m3