Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Zabrzu udaremnili przerzut narkotyków

3zk

Redakcja

15 lipca 2020

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Zabrzu po raz kolejny wykazali się czujnością i nie dali przechytrzyć się przestępcom. Już 3 raz w ciągu kilku tygodni zapobiegli przedostaniu się na teren więzienia narkotyków i innych przedmiotów niedozwolonych.

W dniu 13.07.2020 roku o godz. 21:40 funkcjonariusz działu ochrony  Zakładu Karnego w Zabrzu podczas patrolowania terenu zauważył na dachu jednego z pawilonów mieszkalnych pakunek niewiadomego pochodzenia. Natychmiast poinformował dowódcę zmiany. Pakunek zawierał: 298 szt. tabletek koloru niebieskiego, dwa woreczki z suszem koloru zielonego,  trzy fiolki z testosteronem i 15 szt. igieł medycznych. Wstępne badania narkotestem wykazało, że susz to syntetyczne kannabinoidy, a tabletki metaamfetamina. Dyrektor wszczął czynności wyjaśniające. Przedmioty zabezpieczono i przekazano policji, która bada sprawę. Sprawcom grozi do 3 lat pozbawienia wolności – informuje ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

Funkcjonariusze wszystkich działów – nie tylko działu ochrony – podczas wykonywania codziennych obowiązków muszą mieć zawsze oczy i uszy szeroko otwarte. Nigdy nie wiadomo kiedy z pozoru zwykła sytuacja może przerodzić się w zagrażającą bezpieczeństwu funkcjonariuszy czy też całej jednostki. Dlatego też funkcjonariusze Służby Więziennej są stale szkoleni w zakresie prowadzenia czynności profilaktycznych oraz zapobiegania przedostawaniu się na teren więzienia substancji niedozwolonych oraz ich identyfikacji. 

Ponadto, aby jeszcze skuteczniej wykonywać swoje obowiązki podczas przeprowadzania kontroli korzystają z różnego rodzaju urządzeń technicznych  np. ręcznego wykrywacza metalu.

5zk

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3