Fotoradar przy zakręcie mistrzów DTŚ już działa!

274699935 473873700916781 5011053553103518634 n

Redakcja

28 lutego, 2022

Jeszcze przed Bożym Narodzeniem przy zakręcie mistrzów w Rudzie Śląskiej miał działać fotoradar. Niestety testy i dostrajanie urządzenia wpłynęły na opóźnienia w jego uruchomieniu.

We wrześniu 2021 roku na sesji Rady Miasta w Rudzie Śląskiej zdecydowano o postawieniu fotoradaru przy słynnym "zakręcie mistrzów" na rudzkim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. 

Do końca roku na tzw. „zakręcie mistrzów” na Drogowej Trasie Średnicowej w Rudzie Śląskiej zainstalowany zostanie fotoradar. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta w tegorocznym miejskim budżecie zabezpieczyliśmy środki na jego zakup i montaż. Wkrótce ogłosimy postępowanie przetargowe w tej sprawie - poinformowała prezydent miasta Grażyna Dziedzic.

Jak dodała pani prezydent, obsługą i konserwacją urządzenia zajmować się będzie Inspekcja Transportu Drogowego. To właśnie ta instytucja jako jedyna w naszym kraju może korzystać z fotoradarów. Dziedzic przypomniała, że władze miasta wraz z policją już od 2017 roku wnioskowały o fotoradar w tym miejscu. Jednak ITD miało pilniejsze wydatki. Dlatego Ruda Śląska zaproponowała, że sama sfinansuje zakup i montaż tego urządzenia na "zakręcie mistrzów".

W ostatnich pięciu latach doszło w tym miejscu do kilkuset zdarzeń drogowych. Rudzki "zakręt mistrzów" jest już tak bardzo znany, że ma swoje oznaczenie na Google Maps. 

Na początku grudnia wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer w rozmowie z Silesia24 doprecyzował kiedy fotoradar pojawi się przy zakręcie. - Jesteśmy na ostatniej prostej, jeżeli chodzi o prace przygotowawcze. 6 grudnia to urządzenie powinno już stanąć w tym miejscu (...) Jeszcze czekają nas prace testowe. Musimy sprawdzić czy to wszystko działać i skorygować z system Inspekcji Transportu Drogowego - mówił 2 grudnia wiceprezydent. Jak zapewniał, fotoradar będzie działał jeszcze w grudniu. Niestety podczas testów ujawniono pewne wady i wykonawca musiał wprowadzić poprawki.

W poniedziałek, 28 lutego wiceprezydent Rudy Śląskiej poinformował oficjalnie, że podpisany został protokół odbioru urządzenia, które od dzisiaj rejestruje kierowców przekraczających dozwoloną prędkość w tym miejscu.

Apeluję o ostrożną jazdę, szczególnie na tym feralnym zakręcie i mam nadzieję, że już nie będziemy oglądać w internecie wyczynów kolejnych "mistrzów kierownicy" w tym miejscu - napisał Mejer.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

18 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 17.4µg/m3 PM2.5: 13.5µg/m3