Festiwal JAZZtrzębie już w ten weekend!

Kjyuhgf

Redakcja

5 czerwca 2022

W ramach festiwalu wystąpią Aga Zaryan, Przemysław Chmiel Quartet, a warsztaty dla instrumentalistów poprowadzi Marcin Kaletka.

Już w najbliższy weekend odbędzie się część wydarzeń festiwalu JAZZtrzębie, przesuniętych z powodu tragicznych wypadków w kopalniach "Pniówek" i "Zofiówka". Zaśpiewa między innymi główna gwiazda festiwalu - Aga Zaryan. Swój program zaprezentuje również Przemysław Chmiel Quartet. Warsztaty mistrzowskie dla instrumentalistów poprowadzi Marcin Kaletka.

4.06.2022, godzina 11.00: Marcin Kaletka - Warsztaty Mistrzowskie dla instrumentalistów

Marcin Kaletka to saksofonista tenorowy i sopranowy, kompozytor, absolwent instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (2009r.) oraz Frost School of Music, University of Miami, USA (2013r.) Od 2014 r. wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród na festiwalach oraz konkursach jazzowych w kraju i za granicą. Marcin współpracował ze znanymi postaciami polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej, takimi jak m.in: Piotr Wojtasik, Eryk Kulm, Marek Bałata, Aga Zaryan, Leszek Możdżer, Dariusz Oleszkiewicz czy Piotr Wyleżoł. Ma na swoim koncie wiele płyt jako sideman.

Warsztaty dla wszystkich instrumentalistów grających na instrumentach dętych i nie tylko poprowadzi w sobotę w Sali Koncertowej PSM I i II st. im. prof. Józefa Świdra od  godziny 11.00.

5.06.2022, godzina 18.00: Przemysław Chmiel Quartet - koncert

Podczas JAZZtrzębia nie zabraknie również miejsca dla młodych twórców. Jednym z nich jest Przemysław Chmiel - za swój debiutancki album nominowany do Fryderyków.

Przemysław Chmiel Quartet wystąpi w niedzielę o godzinie 18.00 w jastrzębskiej sali koncertowej.

5.06.2022, godzina 19.30: Aga Zaryan - koncert

Gwiazdą tegorocznego JAZZtrzębia będzie Aga Zaryan. Ceniona wokalistka jazzowa, autorka 11 płyt w tym albumu "Umiera piękno", na którym znalazły się utwory polskich poetów czasów wojny.

Aga Zaryan z zespołem wystąpi w niedzielę o godzinie 19.30 w sali koncertowej. Przedstawi program autorski.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3