Fani narkotyków zatrzymani na festiwalu dla fanów techno

49 786101

Redakcja

17 listopada, 2023

Śląska policja podsumowała efekt działań podjętych przy festiwalu muzyki Mayday w katowickim Spodku. Jak na skalę popularności tego wydarzenia, było bardzo spokojnie. Policjanci zatrzymali tylko 9 osób, które miały przy sobie zakazane substancje. 

Jak co roku, policjanci ze Śląska pilnowali porządku przy festiwalu Mayday, który odbył się tydzień temu. Podjęto też dodatkowe kontrole, szczególnie pod kątem posiadania przy sobie nielegalnych substancji. Policjantów wspierali funkcjonariusze z  Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej.

Do działań użyto psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu narkotyków. Psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań.

Było spokojnie. Policja zatrzymała tylko 9 osób. 

-Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę, kokainę, mefedron oraz tabletki MDMA (Ecstasy). Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat więzienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd - relacjonuje policja. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.0µg/m3 PM2.5: 20.5µg/m3