Fałszywe faktury od PGG za zakup węgla! Spółka ostrzega przed oszustami

IMG 4884

Redakcja

27 listopada, 2022

Trwa "walka" o węgiel. Ceny surowca są nadal wysokie, a co najgorsze, nadal brakuje "czarnego złota" dla gospodarstw domowych. Oszuści próbują wykorzystać tę sytuację. 

Polska Grupa Górnicza ostrzegała ostatnio przed fałszywymi sklepami internetowymi, które podszywają się pod oryginalny sklep PGG. Można na nich znaleźć asortyment spółki i informację o tym, że oferowany węgiel jest cały czas dostępny. Pomimo apeli i informacji, znalazły się osoby, które zostały oszukane "metodą na PGG". 

Polska Grupa Górnicza S.A. ostrzega Klientów sklepu internetowego przed oszustwami w sieci. Docierają do nas fałszywe faktury od oszukanych osób, na których bezprawnie zostało wykorzystane logo PGG S.A. Apelujemy, aby dokładnie sprawdzać adres strony sklepu internetowego PGG S.A. przed zrobieniem zakupów, podaniem danych osobowych i dokonaniem wpłaty - informuje Polska Grupa Górnicza.

Spółka opublikowała skan fałszywej faktury, przy tworzeniu której ktoś posłużył się logiem PGG. Widzimy na niej pozycję zakupu 2x750 kg ekogroszku Karlik w workach za 2773 złotych brutto! Dla wielu osób to cała wypłata! 

- Prawidłowy adres naszej strony to https://sklep.pgg.pl/ Pamiętajmy, że grafika może być łudząco podobna, a nawet identyczna. Pamiętajmy, że fałszywy asortyment na fałszywej stronie może zupełnie wyglądać jak asortyment PGG S.A - dodaje PGG.

Oszuści nie tylko zdobywają w ten sposób pieniądze, ale również wrażliwe dane osobowe jak np. adres zamieszkania, numer telefonu, numer rachunku bankowego lub też numer karty kredytowej. Takie dane mogą posłużyć do kolejnych oszustw.

fot. skan PGG

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3