W czwartek najważniejszy mecz w historii Rakowa Częstochowa

Csm rakowgent a1675d811a

Redakcja

26 sierpnia, 2021

To jest ten dzień. Najważniejszy mecz w historii Rakowa Częstochowa. Ekipa Marka Papszuna może awansować do europejskich pucharów.

Tydzień temu Raków "u siebie" (mecz został rozegrany w Bielsku-Białej) pokonał sensacyjnie faworyzowany KAA Gent 1:0. Belgijski zespół przeważał przez całe spotkanie, ale świetna postawa defensywy Rakowa na czele z bramkarzem Kovačeviciem nie pozwoliła gościom na zdobycie gola. Za to w 64. minucie po rzucie rożnym dla Rakowa najlepiej odnalazł się Andrzej Niewulis, który zdobył jedyną bramkę w tym meczu.

Teraz wicemistrzów Polski czeka o wiele trudniejsze zadanie. Grają na wyjeździe. Do tego rywal na pewno zna już słabe i silne strony Rakowa. Ekipa Marka Papszuna musi wykorzystać zaliczkę, którą wypracowała sobie w pierwszym meczu. 

Jeżeli padnie jakikolwiek remis, Raków awansu do Ligi Konferencji UEFA. Jest to realny cel, a zespół prowadzony przez Marka Papszuna już nie raz zaskakiwał. - Przyjechaliśmy tu powalczyć o awans - powiedział trener Rakowa na konferencji przed meczem.

Awans do Ligi Konferencji jest warto 3 miliony euro. Mecz z KAA Gent odbędzie się 26 sierpnia, w czwartek w Gandawie. Początek o godzinie 20:00.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 6.7µg/m3