Dzisiaj koncert Sanah! Uwaga na zmianę organizacji ruchu

DSC 2918

Redakcja

15 sierpnia, 2023

Dzisiaj na Stadionie Śląskim wystąpi Sanah. Tysiące osób z całej Polski zobaczy jej występ na żywo. Dlatego kierowcy i piesi muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu w pobliżu stadionu. 

Miasto Katowice zapewnia, że dzisiaj od samego rana na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

15 sierpnia wprowadzone zostaje rozwiązanie przetestowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców os. Tysiąclecia. Co to za zmiany?

Od godzin popołudniowych, nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Zjazd autobusów w prawo z ul. Chorzowskiej na ul. Chrobrego będzie utrzymany, natomiast trasa autobusów z centrum na Tysiąclecie będzie przebiegała ulicami: Bracką, DTŚ/Renców i Jana Pawła II. ZTM przewiduje dodatkowe kursy tramwajów.

Wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Ponadto w każdej chwili policjanci mogą zdecydować o wprowadzeniu ręcznego kierowania ruchem. 

Wszystkie zmiany:

  • Od godziny 15:00 w dniu 15 sierpnia 2023 r. do godziny 2:00 w dniu 16 sierpnia 2023 r. w ciągu ulicy Parkowej — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruchu pojazdów (w kierunku ul. Kościuszki).
  • Od godziny 6:00 w dniu 15 sierpnia 2023 r. do godziny 6:00 w dniu 16 sierpnia 2023 r. po obu stronach ulicy Parkowej — na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki — wprowadzone zostanie ograniczenie postoju pojazdów wraz z informacją o odholowaniu pojazdu na koszt właściciela.
  • Od godziny 16:00 do zakończenia imprezy lub w zależności od zagrożenia w dniu 15 sierpnia 2023 r. zostanie zamknięty lewoskręt z ciągu ulicy Katowickiej (z kierunku Bytomia) w kierunku ulicy Parkowej.
  • Od godziny 16:00 do zakończenia imprezy w dniu 15 sierpnia 2023 r. zostanie zamknięta droga łącząca aleję Wojska Polskiego i ulicę Tysiąclecia (w Katowicach).
  • Po zakończeniu imprezy w dniu 15 sierpnia 2023 r. zostanie zamknięta ulica Katowicka na odcinku od skrzyżowania z ulicą Parkową do skrzyżowania z ulicą ks. Gałeczki.
  • Po zakończeniu imprezy w dniu 15 sierpnia 2023 r. zostanie zamknięta ulica Wojska Polskiego na odcinku od ronda z ulicą ks. Gałeczki do skrzyżowania z ulicą Katowicką
  • Po zakończeniu imprezy w dniu 15 sierpnia 2023 r. może zostać zamknięta ulica Chorzowska w Katowicach na odcinku od skrzyżowania z ulicą Złotą do granicy z Chorzowem.

Tramwaje i autobusy

  • dla linii tramwajowej 0 w relacji: „Katowice Plac Wolności” – „Katowice Rynek” – „Chorzów Stadion Śląski” (pętla zachodnia, przystanek zlokalizowany w rejonie wejścia głównego, przy specjalnie dedykowanej pętli tramwajowej dla imprez masowych), uruchomienie dodatkowych kursów przed koncertem z częstotliwością kursowania nie mniejszą niż co około 10 minut oraz nie mniejszą niż co około 5 minut po zakończeniu koncertu,
  • dla linii tramwajowej 6 w relacji: „Brynów Centrum Przesiadkowe” – „Katowice Plac Miarki” – „Katowice Rynek” – „Chorzów Stadion Śląski” – „Chorzów Rynek” – „Chorzów Batory Dworzec PKP” – „Chorzów Batory Zajezdnia”, wprowadzenie zwiększenia pojemności taboru oraz uruchomienie dodatkowych kursów po zakończeniu koncertu od około godziny 23:00 do około godziny 00:30 z częstotliwością kursowania nie mniejszą niż co około 15 minut,
  • dla linii tramwajowej 41 w relacji: „Katowice Plac Miarki” – „Katowice Rynek” – „Chorzów Stadion Śląski” – „Chorzów Rynek” – „Chorzów Batory Dworzec PKP” – „Chorzów Batory Zajezdnia”, uruchomienie dodatkowych kursów z częstotliwością kursowania nie mniejszą niż co około 15 minut przed oraz po zakończeniu koncertu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3