Dwukrotnie okradł kościół

Złodziejkościół

Redakcja

2 marca 2024

Dwukrotnie okradł ten sam kościół. Wyniósł m.in. Pismo Święte i albę. 

17 lutego w Dobrodzieniu doszło do kradzieży w kościele na Placu Wolności. Według zgłaszającego z kościoła skradziono Ewangeliarz oraz Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.

Kryminalni zabezpieczyli nagranie z kamery monitoringu, na którym widać było mężczyznę wynoszącego z kościoła jakąś księgę. Właśnie to nagranie było kluczowym dowodem. Rabusia rozpoznał dzielnicowy z Dobrodzienia. Po dwóch dniach od przestępstwa zauważył go podczas obchodu. Natychmiast zatrzymał 44-latka i przekazał swoim kolegom ze służby kryminalnej.

- 44-letni mieszkaniec gminy Dobrodzień w styczniu i lutym dwukrotnie odwiedził w niecnym celu kościół. Jego łupem padły Ewangeliarz, Pismo Święte, posrebrzany krzyż lektorski oraz szata liturgiczna - alba. Mężczyzna sięgał jeszcze do kościelnej skarbony, ale nie znalazł tam żadnej gotówki - informuje policja.

Policjanci podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny odnaleźli i zabezpieczyli wszystkie skradzione przedmioty. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.


  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  9 o

  katowice

  Wspaniałe powietrze!

  PM10: 2.6µg/m3 PM2.5: 2.3µg/m3