Dwóch mężczyzn zmarło po spożyciu tajemniczego alkoholu

47 700145 mo2

Redakcja

4 kwietnia, 2022

Policja prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dwóch mężczyzn, do której doszło w sobotę 2 kwietnia w miejscowości Czarna Wieś w gminie Wręczyca Wielka. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że przed śmiercią mężczyźni spożywali wspólnie alkohol. Śledczy szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tej tragedii.

W sobotę 2 kwietnia po godzinie 23.00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące śmierci mężczyzny, do której miało dojść w miejscowości Czarna Wieś w gminie Wręczyca Wielka. Na miejsce pojechali mundurowi z komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej, którzy potwierdzili zgłoszenie i ustalili, że zmarły mężczyzna to 55-letni mieszkaniec tej miejscowości.

Niestety w trakcie czynności realizowanych przez policjantów okazało się, że w budynku znajdowało się także ciało drugiego, 62-letniego mężczyzny, również mieszkańca Czarnej Wsi.

Wobec tych okoliczności, na miejsce skierowano kryminalnych wraz z technikiem kryminalistyki, natomiast o zdarzeniu poinformowano częstochowskiego prokuratora, który również przyjechał na miejsce i kierował czynnościami realizowanymi przez śledczych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni przed śmiercią spożywali razem alkohol.

Decyzją prokuratora ciała mężczyzn zostaną poddane sekcji, która pozwoli precyzyjnie ustalić stężenie alkoholu oraz określić dokładną przyczynę ich śmierci. Aktualnie kłobuccy śledczy ustalają przyczyny i sprawdzają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzania. Policjanci między innymi weryfikują czy w domu, w którym doszło do śmierci obu mężczyzn, przebywały jeszcze jakieś inne osoby, które również mogłyby spożywać z nimi alkohol. Czynności kryminalnych nadzoruje częstochowska prokuratura.

AKTUALIZACJA

Po spożyciu szkodliwego alkohol zmarł trzeci mężczyzna, który wcześniej wrócił do domu. 37-latek trafił do szpitala w Blachowni. Niestety nie udało się go uratować. 

Źródło: KPP w Kłobucku

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.9µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3