Dwie osoby zginęły w katastrofie awionetki

47 709454

Redakcja

3 czerwca 2022

W czwartek wieczorem doszło do tragicznego zdarzenia w powiecie kłobuckim. W wyniku katastrofy awionetki zginęły dwie osoby. Nieoficjalnie pilotem był były żołnierz, weteran misji zagranicznych na bliskim Wschodzie.

Straż pożarna zgłoszenie o wypadku otrzymała w czwartek, 2 czerwca około godziny 18:15. W małej miejscowości Rębielice Królewskie (powiat kłobucki) doszło do katastrofy lotniczej z udziałem awionetki. Na miejscu zginęły dwie osoby.

Jak podaje kłobucka.pl, jeden ze świadków miał zauważyć, jak maszyna leci znad lasu, a następnie rozbija się w polu. To właśnie świadek wezwał służby. Jak udało się potwierdzić, rozbita awionetka to Cessna 152. Nieoficjalnie pilotem maszyny był żołnierz w stanie spoczynku płk Marek Gładysz. To znana w środowisku lokalnym osoba, wieloletni żołnierz, który w ostatnich miesiącach wypowiadał się wielokrotnie o wojnie w Ukrainie jako ekspert podczas różnych wydarzeń społecznych oraz w mediach. Pracował w fundacji Fundacji STRATPOINTS. Był autorem również książki o cyberbezpieczeństwie. 

Czynności procesowe na miejscu zdarzenia trwały do późnych godzin nocnych. Kłobuccy policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia, gdzie w godzinach rannych zostaną wznowione oględziny prowadzone przez prokuratora i członków Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Do pomocy skierowano również grupę do spraw katastrof z Wydziału Kryminalnego oraz policjantów Wydziału Ruchu Drogowego ze skanerem 3D katowickiej komendy wojewódzkiej. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3