Dróżniczka nie zamknęła przejazdu. Jest akt oskarżenia

Level crossing g67ba9a1a1 1920

Redakcja

25 sierpnia, 2022

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu skierowała do Sądu Rejonowego w Lublińcu, akt oskarżenia przeciwko 56-letniej Marii I. Kobiecie zarzuca się pełnienie czynności dróżnika kolejowego w stanie nietrzeźwości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Do zdarzenia doszło 18 marca 2022 roku około godziny 17:00 w Lisowicach. Maria I. pełniła obowiązki dróżniczki na przejeździe kolejowym. Maszynista przejeżdżającego pociągu zauważył, że szlabany na przejeździe nie zostały zamknięte. W związku z tym wdrożył procedurę hamowania i zawiadomił o tym fakcie dyżurnego ruchu.  

- Na miejsce zdarzenia udali się policjanci, którzy przeprowadzili badanie na obecność alkoholu w organizmie dróżniczki. Przeprowadzone badanie wykazało w jej organizmie 0,27 mg/l alkoholu (około 0,55 promila) - informuje częstochowska prokuratura.

Kobiecie przedstawiono zarzut pełnienia w stanie nietrzeźwości czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. - Przesłuchana w charakterze podejrzanego Maria I. nie przyznała się do zarzucanych jej przestępstw i wyjaśniła, że nie zamknięcie szlabanów było wynikiem pomyłki. Zaprzeczyła także, że spożywała alkohol, stwierdzając, iż po obiedzie zażyła krople lecznicze - dodaje prokuratura.

Maria I. nie była w przeszłości karana. Obecnie nie jest już zatrudniona w PKP.  Zarzucane oskarżonej przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.3µg/m3