Dramatyczny pościg w Ustroniu! Było szybko i wściekle [WIDEO]

41 759637

Redakcja

24 maja, 2023

Szybcy i Wściekli 10? Nie! To nasz Ustroń i prawdziwy pościg za kierowcą, którego lista "grzechów" była bardzo długa.


Wszystko zaczęło się w Ustroniu. Policjanci prewencji zauważył osobowe Volvo na tablicach rejestracyjnych skradzionych dwie godziny wcześniej. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę, ale ten gwałtownie przyspieszył. Rozpoczął się pościg.

- Do pościgu dołączyły kolejne patrole, w tym grupa SPEED z cieszyńskiej drogówki. Policjanci nie odpuścili, pomimo, że kierujący poruszał się miejscami z prędkością przekraczającą 180 km/h. Po kilkunastu kilometrach pościgu, na wysokości Świętoszówki, uciekinier nie opanował samochodu i skręcając z drogi ekspresowej w skrzyżowanie z ulicą Bielską, uderzył w bariery ochronne - relacjonuje cieszyńska komenda.

Wysiadł z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo. Jeden z policjant dogonił kierowcę. Zatrzymany został również pasażer samochodu.

ZOBACZ WIDEO:

Kradzież samochodu

Zatrzymany 26-latek ukradł samochód tydzień wcześniej w Bielsku-Białej i założył na niego tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Zachowanie uciekiniera wskazywało, że jest pod wpływem narkotyków, co sam potwierdził. 

- Sprawdzenie danych kierowcy wskazało kolejne powody jego ucieczki. 26-latek nie posiadał prawa jazdy, a dodatkowo miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał on zarzuty związane z niezatrzymaniem do kontroli drogowej i niestosowaniem do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów - informuje policja.

Przedstawiono mu też zarzut kradzieży pojazdu oraz udowodnili przestępstwa związane z kradzieżą dokumentów. Policja czeka na wyniki badań krwi na obecność narkotyków.  Za liczne wykroczenia w ruchu drogowym grozi mu grzywna nawet do 30 tysięcy złotych. Z kolei za popełnione przestępstwa może on trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 57.4µg/m3 PM2.5: 51.8µg/m3