Dramat w Orzeszu. 70-latek zaatakował żonę młotkiem

50 653813

Redakcja

29 kwietnia 2021

Policjanci z Orzesza zatrzymali 70-latka, który podczas awantury domowej kilkakrotnie uderzył młotkiem w głowę swoją żonę. Mężczyźnie grozi kara co najmniej trzech lat więzienia, wcześniej musi opuścić wspólne mieszkanie. Życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak podała w czwartek mikołowska policja, w poniedziałek wieczorem policjanci z komisariatu w Orzeszu dostali zgłoszenie o starszej kobiecie, która została zaatakowana przez swojego męża.

Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, 68-latka była opatrywana przez załogę pogotowia ratunkowego. W rozmowie z policjantami mąż poszkodowanej przyznał, że tego dnia między nim a żoną doszło do nieporozumienia, a on, w przypływie emocji, uderzył ją kilkakrotnie młotkiem w głowę- opisują policjanci

Kobieta trafiła do szpitala. Według informacji uzyskanych od lekarza, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 70-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W środę policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grożą mu nie mniej niż 3 lata więzienia.

Podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Dodatkowo ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakaz zbliżania się do niej. Musi też opuścić wspólne mieszkanie – poinformowali policjanci.

(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3