Dramat w Katowicach. Pies odgryzł dziecku palce

German shepherd 405505 1280

Redakcja

8 sierpnia, 2023

Pies odgryzł dwa palce u 2-letniego chłopca. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia. 

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór w katowickiej dzielnicy Wełnowiec. Ojciec zabrał 2-letniego syna na spacer. Dziecko poruszało się na małym rowerku. 2-latek zszedł z rowerka i podbiegł do ogrodzenia posesji, na której znajdował się pies rasy owczarek niemiecki. 

Chłopczyk przełożył swoją rękę przez ogrodzenie, żeby pogłaskać psa. Wtedy owczarek ugryzł go w dłoń i odgryzł dwa palce. 

- Przed przybyciem policjantów matka wraz z dzieckiem i zabezpieczonym palcem pojechała do szpitala, gdzie chłopiec został poddany operacji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że posesja była właściwie zabezpieczona, a pies był szczepiony i pod stałą opieką weterynaryjną. Czynności w sprawie nieszczęśliwszego wypadku prowadzą policjanci z Komisariatu Policji II w Katowicach - informuje policja.

2-latek trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jeden z palców udało się przyszyć. - Operację przeprowadził znakomity chirurg prof. Adam Maciejewski, kierownik Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii wraz zespołem medyków z GCZD - informuje szpital.

fot. ilustracja poglądowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 11.1µg/m3