Dr Piekarz: Odpowiedzialność za przyszłość branży górniczej jest także w rękach związków zawodowych [WIDEO]

Dawid Piekarz o kopalniach

Redakcja

10 czerwca 2020

Górnicy, po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, wrócą do rzeczywistości trudnej - stwierdził w dzisiejszej rozmowie w PorankuSilasia24 dr Dawid Piekarz, specjalista ds. górnictwa warszawskiego Instytutu Staszica.

Ta rzeczywistość będzie trudna z dwóch powodów. Tego spowodowanego epidemią koronawirusa, ale także z powodu strukturalnego. Zarządy spółek górniczych oraz przedstawiciele strony społecznej stoją przed bardzo trudnymi decyzjami - podkreślał w porannej rozmowie dr. Dawid Piekarz.

Gość porannej rozmowy podkreślał też, że spora odpowiedzialność za to jak będzie wyglądała przyszłość kopalń i całej branży górniczej, spoczywa na przedstawicielach strony społecznej. 

Kwestie takie jak negocjowanie płac, może ich zmniejszenia - raczej bez szans na ich zwiększenie - będą elementem, który będzie wymagał od strony związkowej dość istotnego zaangażowania. Chodzi o to, by to górnictwo przygotować na sytuację, w której nastąpi poprawa na ryku, natomiast nie będzie to szybkie - podkreślał ekspert z Instytutu Staszica.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.2µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3