Donice z kwiatami ozdobiły katowickie podwórka

Donice z kwiatami zdobią katowickie podwórka 01

Redakcja

18 czerwca, 2023

Ponad 20 podwórek i zieleńców w Katowicach zostanie ozdobionych kwiatami. Dzięki przekazaniu 50 donic z supertuniami mieszkańcy będą mogli cieszyć się z atrakcyjnej przestrzeni wokół ich domów aż do jesieni.

Wybrane miejsca w Katowicach ozdobi dodatkowa zieleń – donice wypełnione odmianą petunii kaskadowych. Supertunie charakteryzują się bogatszym kwitnieniem niż tradycyjne petunie i surfinie oraz większą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Donice pochodzą z zasobów Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach. Po przygotowaniu wszystkich 50 donic rozpoczęło się ich rozwożenie do poszczególnych lokalizacji. Łącznie to ponad 20 podwórek - w większości wybrukowanych - a także zieleńców, na których na jakiś czas zadomowi się więcej zieleni. 

Pierwsze donice upiększyły już podwórka w centrum Katowic m.in. przy ul. Mariackiej 28, ul. Mariackiej 35 oraz 3 Maja 36, natomiast w ramach tej akcji kwiaty pojawią się zarówno w Śródmieściu, jak i innych dzielnicach, m.in. Murckach, Zarzeczu, Załężu czy na Załęskiej Hałdzie.

- Zielone otoczenie zasobów, którymi zarządzamy w imieniu miasta, jest dla nas bardzo ważne. W takich lokalizacjach mieszka się przyjemniej, a obecność roślin ma też ogromne znaczenie dla środowiska – tłumaczy Marcin Gawlik, dyrektor Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. 
Oprócz dbania o dotychczasową zieleń prowadzimy też nowe nasadzenia i wspieramy mieszkańców w realizacji ich inicjatyw. Kwiaty przekazane przez Zakład Zieleni Miejskiej pozwolą wprowadzić do naszego sąsiedztwa jeszcze więcej przyrody – dodaje dyrektor.

Z obecności nowych „sąsiadów” mieszkańcy Katowic będą mogli cieszyć się do jesieni. Wtedy rośliny powrócą do siedziby Zakładu Zieleni Miejskiej, ponieważ minusowe temperatury nie są dla nich odpowiednie. 


powiązane artykuły:

Nowe rośliny na Stawowej fot 2
Lokalne 30 maja, 2023

Wokół kasztanowców zasadzonych pierwszego dnia wiosny przy ul. Stawowej w Katowicach poja

W Katowicach sadzą drzewa tlenowe 03
Lokalne 15 czerwca, 2023

Katowicki KZGM właśnie realizuje nasadzenia nowych drzew. Nie byłoby w tym nic dziwnego –

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3