Don Pasquale w wersji koncertowej rozbawi Was do łez

1280x720 don p

Redakcja

11 kwietnia 2023

„Don Pasquale” - opera buffa Gaetana Donizettiego powstała w zaledwie jedenaście dni. Nazywana klejnotem wdzięku i melodyjności błyskawicznie odniosła oszałamiający sukces.

17 kwietnia Opera Śląska zaprasza do Teatru Śląskiego na koncertową wersję tej opery.

Ta miłosna intryga z kameralną obsadą sprawią, że możemy przyjrzeć się operze z bliska, aby na nowo odkryć jej wdzięk. Usłyszymy znakomitych solistów: DARIUSZA MACHEJA (Don Pasquale), STANISLAVA KUFLYUKA (Dr Malatesta), ANDRZEJA LAMPERTA (Ernesto), EWELINĘ SZYBILSKĄ (Norina) i ADAMA JANIKA (notariusz).

Soliści, Chór i Orkiestra Opery Śląskiej wystąpią pod dyrekcją TOMASZA TOKARCZYKA – nowego kierownika muzycznego, który na początku marca dołączył do naszego zespołu! Od 2004 roku był dyrygentem i kierownikiem muzycznym w Operze Krakowskiej, wcześniej związany z Operą na Zamku w Szczecinie. Tomasz Tokarczyk poprowadził ponad 600 spektakli operowych i operetkowych, sprawował kierownictwo muzyczne w blisko 30 spektaklach! Był również kilkakrotnym stypendystą Bachakademie Stuttgart oraz Bach Oregon Festival w USA. W 2020 otrzymał Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy dyrygent”.

powiązane artykuły:

Carmina Burana Carla Orffa w Operze Śląskiej
Wydarzenia 15 marca 2023

„Carmina burana” najsłynniejsze i najbardziej rozpoznawalne dzieło Carla Orffa w opracowaniu na d

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3