Domowy oprawca zatrzymany za jazdę po pijaku

Zlamanie zakazu zblizania sie

Redakcja

12 marca 2024

W Czeladzi policja zatrzymała mężczyznę, który pomimo orzeczonego zakazu, kierował samochodem mając 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się także, że 34-latek znęcał się nad swoją matką. Będziński sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Policjanci z czeladzkiej patrolówki, podczas pełnienia nocnej służby w okolicy ulicy Szybikowej, zauważyli pojazd marki Opel, jadący całą szerokością jezdni. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do kontroli drogowej, podczas której poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Policyjny alkomat pokazał ponad 3 promile. Ponadto, sprawdzenie mężczyzny w policyjnych systemach wykazało, że poruszał się on samochodem, pomimo orzeczonego zakazu do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - relacjonuje policja. 

Policjanci zatrzymali 34-latka, który następnie trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi ustalili również, że w ciągu ostatnich miesięcy mężczyzna znęcał się nad swoją matką, łamiąc przy tym kolejny sądowy zakaz, tym razem związany z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Mężczyzna usłyszał zarzuty w związku z popełnionymi czynami.

Na wniosek śledczych i prokuratury Sąd Rejonowy w Będzinie wydał postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak dla 34-latka może być ona dotkliwsza, gdyż będzie on odpowiadał w warunkach tzw. recydywy.

powiązane artykuły:

Znęcanie sie nad rodzina
Lokalne 27 lutego 2024

Policjanci z Kuźni Raciborskiej interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który w miesz

Pexels karolina grabowska 4379912
Wiadomości 10 września 2022

Mężczyzna znęcał się nad swoją żoną być może już od wielu lat. Choć 66-latek miewał „lepsze” dla swo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3