Dominik Kolorz zakażony koronawirusem

Csm kolorz 192593a1b6 1

Redakcja

23 października 2020

Przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz jest zakażony koronawirusem - potwierdziło w piątek biuro prasowe regionalnej "S". Związkowiec ma dokuczliwe objawy choroby, nie było jednak potrzeby hospitalizacji.

Jak dotąd nie ma informacji o innych zakażeniach wśród pracowników Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, w którego katowickiej siedzibie pracuje kilkadziesiąt osób. Już od dłuższego czasu, w związku z sytuacją epidemiczną, duża część zatrudnionych tam osób pracuje zdalnie lub w systemie hybrydowym. W ostatnim czasie pracownicy zostali przetestowani pod kątem SARS-CoV-2.

W minionym tygodniu 55-letni Dominik Kolorz nie uczestniczył w publicznych spotkaniach. Ponad tydzień temu, 15 października, wziął udział w inauguracji pracy zespołu ds. czystych technologii węglowych w katowickiej siedzibie Głównego Instytutu Górnictwa.

Wszyscy uczestnicy tego spotkania - wśród nich wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń - mieli maseczki, zachowano też zasady dezynfekcji i dystansu społecznego. Spotkanie z udziałem ok. 10 osób odbywało się w dużej auli Instytutu. (PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3