Dokonywali licznych włamań w woj. śląskim. Grozi im więzienie

36 666922

Redakcja

3 sierpnia, 2021

Na 3 miesiące trafili do aresztu dwaj mężczyźni, którym śledczy zarzucają liczne włamania, kradzieże i zniszczenie mienia. Ich celem stała się nawet puszka, w której były zbierane pieniądze dla najbardziej potrzebujących dzieci w jednym z marketów. Sprawcom, za popełnione przestępstwa, grozi nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci z Czeladzi zatrzymali, a Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy wobec dwóch mieszkańców powiatu będzińskiego.

Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat są podejrzani o dokonanie w ubiegłym miesiącu szeregu włamań do sklepów na terenie Czeladzi. Sprawcy upatrzyli sobie głównie sklepy spożywcze, jednak obok butiku również nie potrafili przejść obojętnie. Mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem do 5 czeladzkich placówek handlowych. Rabusie wybijali szyby, a następnie kradli gotówkę. Straty właścicieli punktów sprzedażowych szacuje się na kilka tysięcy złotych. Złodzieje byli na tyle bezduszni, że ukradli z marketu również puszkę z pieniędzmi jednej z fundacji, w która organizowała zbiórkę dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Zatrzymani włamywacze po odbyciu nocy w policyjnym areszcie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

 

źródło: śląska policja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3