Dodatkowe pieniądze na remont dla "Parkitki"

IMG 20210803 104215

Redakcja

3 sierpnia, 2021

We wtorek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie odbyło się oficjalne przekazanie dodatkowego dofinansowania na utworzenie m.in. 3 nowych sal operacyjnych o profilu onkologicznym.

Pierwotnie "Parkitka" na ten projekt otrzymała dofinansowanie z środków unijnych w wysokości 18 308 046,27 złotych. Jednak koszty związane z tą inwestycją przekroczyły wcześniej określony. Dlatego samorządowi śląskiemu we współpracy z europosłanką Jadwigą Wiśniewską udało się przekazać częstochowskiej placówce dodatkowe 3 109 417,66 zł.

W wyniku realizacji projektu planowane jest osiągniecie następujących celów: poprawa warunków leczenia; –wzrost bezpieczeństwa i przeżywalności pacjentów (szybka diagnoza i wdrożenie leczenia), spadek ryzyka wystąpienia zakażeń szpitalnych, spadek kolejek, czasu oczekiwania na dane świadczenie medyczne, wzrost wykorzystania łóżek szpitalnych, skrócenie czasu hospitalizacji, poprawa wskaźnika przelotowości, kompleksowość i koordynacja procesu leczenia w ujęciu wertykalnym i horyzontalnym, wzrost skuteczności, efektywności i ekonomiczności świadczeń;, spadek kosztów hospitalizacji/absencji pacjentów, poprawa stanu zdrowia populacji regionu - czytamy w opisie projektu.

Dzisiaj dyrektor szpitala otrzymał potwierdzenie przekazania dodatkowych 3 milionów złotych. 

To kolejna "dokładka" do tych prac, żeby te trzy sale onkologiczne ukończyć na światowym poziomie. Z tego miejsca dziękuję pani europoseł Jadwidze Wiśniewskiej za to, że bardzo aktywnie zabiega o te środki dla subregionu północnego - powiedział marszałek woj. śląskiego, Jakub Chełstowski. 

W imieniu mieszkańców subregionu północnego chciałabym podziękować za to, że Urząd Marszałkowski dostrzega nasze potrzeby - dodała Jadwiga Wiśniewska.

IMG 20210803 100612

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 52.7µg/m3 PM2.5: 46.7µg/m3