Dobre starty wiślańskich zawodników w LOTOS Cup i nie tylko

20220314 140122

Redakcja

17 marca, 2022

W poniedziałek 14 marca na trasach biegowych PZN Kubalonka oraz skoczni normalnej w Szczyrku-Skalitem odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej. Tego samego dnia również w Szczyrku-Skalitem rozegrano ostatni w tym sezonie konkurs skoków narciarskich oraz zawody kombinacji norweskiej w ramach LOTOS Cup Kids.

W poniedziałek 14 marca na trasach biegowych PZN Kubalonka oraz skoczni normalnej w Szczyrku-Skalitem odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej.
Zawody rozegrano w formule mass start, czyli najpierw odbył się bieg ze startu wspólnego, a na następnie oddano skok konkursowy.
Dobrze spisali się młodzi kombinatorzy klubu WSS Wisła: Grzegorz Mitręga zajął 6 miejsce, a Jakub Cieślar miejsce 7. Miejsca w drugiej dziesiątce zajęli również pozostali zawodnicy z Wisły: Tymoteusz Sikora i Miłosz Krzempek.

Również w dniu 14 marca w Szczyrku-Skalitem rozegrano ostatni w tym sezonie konkurs skoków narciarskich oraz zawody kombinacji norweskiej w ramach LOTOS Cup Kids, czyli zawodów dla najmłodszych uczestników "LOTOS Szukamy Następców Mistrza".
W konkursie skoków z grona wiślańskich zawodników na podium stanęła Marta Ściborski z WSS Wisła, która zajęła trzecie miejsce w rywalizacji dziewcząt. Tuż za nią, na miejscu 4 uplasowała się Oliwia Bury. W kategorii chłopców z roczników 2010-2011 miejsce tóż za podium wywalczył Adam Pilch

W starszych grupach skoczków zawodnicy WSS Wisła również mają powody do dumy. W swojej kategorii wiekowej "Chłopcy Starsi" triumfował Tymoteusz Cienciała. W Kategorii młodzików 3 miejsce wywalczył Mikołaj Wantulok, a tuż za nim uplasował się Wiktor Szozda. Wśród Juniorów Młodszych 5 miejsce zajął Jakub Wisełka, a w kategorii Juniorów 4 miejsce wywalczył Miłosz Krzempek. Na miejscu 5 rywalizację w kategorii seniorów zakończył Szymon Jojko. W grupie żeńskiej w rywalizacji Seniorek 6 miejsce zajęła Paulina Cieślar, zaś Natalia Łupieżowiec również zajęła miejsce 6 w kategorii Młodziczek.

Z kolei w zawodach kombinacji norweskiej wśród dziewcząt z rocznikó 2008 - 2009 na podium stanęły: Oliwia Bury (miejsce 2) oraz Marta Ściborski (miejsce 3). W konkursie chłopców najlepszy wynik osiągnął Jakub Cieślar (miejsce 8)

 

Źródło: UM Wisła

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.8µg/m3 PM2.5: 1.4µg/m3