Uchodźcy z Ukrainy napływają do Polski. Od samej granicy otrzymują pomoc w postaci odzieży, jedzenia i transportu.
Jak informuje polska straż graniczna, od czwartku z terytorium Polski do Ukrainy wjechało ponad 156 tysięcy osób. Jednak należy dodać, że do Ukrainy wjechało ponad 30 tysięcy osób. To pomoc humanitarna oraz Ukraińcy, którzy uznali, że muszą wrócić do ojczyzny, żeby jej bronić.
W sieci pojawiają się zdjęcia i wideo dworca kolejowego we Lwowie, które jest oblężone kobietami i dziećmi. Ojcowie, bracia i synowie odprowadzają je do dworca, a sami wracają do swoich miast.
PKP Intercity uruchomił bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy. Podobną decyzję podjęła spółka Koleje Śląskie.
Przy przejścia granicznych z Ukrainą gromadzą się osoby, które chcą pomóc. Na poboczach stoi wiele samochodów, które czekają na uchodźców.