Do mikołowskiej drogówki trafiły BMW

50 731758

Redakcja

2 listopada 2022

Flota policjantów z Mikołowa, którzy na co dzień patrolują lokalne drogi powiększyła się właśnie o dwa motocykle marki BMW. Ich zakup zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Policjantom z Mikołowa teraz już żaden pirat drogowy nie umknie. Do floty ich pojazdów dołączyły właśnie dwa motocykle BMW R1250RT o pojemności 1250 cm3 o mocy 136 koni mechanicznych.  Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, a miejsce pasażera zajmuje zintegrowany z centralą radiową kufer. Są także podgrzewane siedzenia i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort kierowcy.

Koszt jednej maszyny to blisko 128 tysięcy złotych. Ich zakup zrealizowany został ze środków Funduszu Spójności w ramach projektu "Bezpieczniej na drogach-motocykle dla służby ruchu drogowego" z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Motocykle trafiły do mikołowskiej jednostki w poniedziałek 31 października i jeszcze tego samego dnia zostały wykorzystane podczas wspólnych działań drogówki z funkcjonariuszami ITD w Orzeszu-Woszczycach.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3